Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na građane da se u slučaju sumnje na krivično delo obrate policiji koja je prava adresa za to, što svakako nisu društvene mreže.
MUP upućuje apel građanima da svaki vid nasilja, ugrožavanja, krivičnog dela odmah prijave policiji, a ne da to čine preko društvenih mreža, jer neki komentar ili lajk neće biti od pomoći ukoliko je neko ugrožen ili ukoliko je počinjeno krivično delo.
Inače, ovo obaveštanje doneto je a propo slučaja poznate voditejke čiji brat je podneo prijavu zbog sumnje da neko prati dotičnu, a cela stvar se prvo provlačila po društvenim mrežama i kako smatra policija dovela do toga da nema elementa krivičnog dela i da se događaj evidentira.
Ko još policiji javlja svoje saznanje o nekom krivičnom delu?
Da ga možda neće reše?
Ako neko prijavi, vrlo lako može da se desi da baš njega okrive.
Ove tri rečenice su najčešći razlozi zašto se građani retko rešavaju da se obrate policiji. I potpuno su u pravu.
evo prijavljujem gradonacelnika i TOL
zbog nove i ove druge sto ode jer ne postuju vladu Srbije i njene odluke krse ustav!
a i one iz supa prijavljujem jer ne nose maske a nas ne pustaju bez maske unutra!
diskriminacija!
Recimo, zašto bi neko postavio na društvene mreže, Fejsbuk, fotografije , nekog vozača, koji je vozio pripit, ali dobar, i pri tom, drugom vozaču, malo smrskao, zadnji trap.
Policija izađe na mesto, saobraćajne nezgode, i ode, nakon izvršenog uviđaja, i to se ne evidentira, onda, ni redakcije portala, neće stati iza toga, ne odgovara im, da objave.
Ali ako se žene, osećaju u strahu, da ih neko opseda ili prati, a da to ne umišlja, onda svakako, treba prijaviti, policiji.