Iako je Teniski klub „Topličanin“ po ugovoru vlasnik teniskih terena koji su kraj gradskog bazena u Prokuplju, odbornici Skupštine grada Prokuplja odlučili su da podrže predlog lokalne vlasti i daju zeleno svetlo za koncesiju bazena i teniskih terena. Iz kluba najavljuju tužbu, koja će po zakonu da koncesiju stavi u mirovanje, do završetka spora.
Od odluke da ugrabe i teniske terene lokalna SNS vlast u Prokuplju nije odustala, iako su predstavnici kluba u petak i tokom jutra bili na ragovore sa gradonačelnikom Prokuplja Milanom Aranđelovićem i predočili im da dozvole za terene imaju, kao i vlasništvo nad njima. Ono na šta su se gradski oci vadili je da isti nisu upisani u Katastar na Teniski klub „Topličanin“ i da su zapravo vlasništvo grada.
„Mi imamo sve papire. To što nije upisano, ništa ne menja, jer mnogi objekti nisu legalizovani, pa nikom ništa. To bi značilo da vi imate kuću koja nije legalizovana, a onda vam je oduzme grad, iako ste vi valsnik. Obratićemo se sudu, pa ćemo videti kome pripada i da li neko može da proda nešto što nije njegovo“, kaže predsednik teniskog kluba „Topličanin“ Žika Manić.
Pored četiri teniska terena tu su restoran i hala za male sportove, koji takođe pripadaju Teniskom klubu „Topličanin“, a koji kao objekti nisu obuhvaćeni ovom tačkom skupštinske sednice, pa je diskutabilno šta je sa tim.
„Čist lopovluk. Niko ne poštuje zakon, a lokalnim moćnicima se očito može da ga krše i da ne budu sankcionisani. Ipak, mislim da su ovoga puta se malo zaigrali, jer teniski klub neće da dozvoli ovu otimačinu“, kaže osoba koja dobro poznaje prilike.
Ona je podsetila da zbog nezakonskog otpuštanja 105 zaposlenih iz Javno komunalnog preduzeća „Hammeum“ pljušte tužbe kao ovo preduzeću koje je u likvidaciji i samom gradu i da zbog nepoznavanja zakonskih normativa Grad iz budžeta plaća te napredne igrarije.
„Sve se lomi na leđa građana Prokuplja. Evo, upozoreni su na teniske terene, ali nisu odustali, pa će da se pokrene sudski spor. To onemogućava njihov plan da uđe koncesionar, jer će sve biti u stanje mirovanja. Mogu da prođu godine dok se taj spor ne završi i do tada će i ovako propala infrastruktura bazena da se se dokrajči. Ima li u toj lokalnoj samoupravi neko da uopšte misli nešto svojom glavom“, pita se naš sagovrnik, koji dobro poznaje pravne propise.
Mi smo se prošlog četvrtka obratili gradonačelniku Milanu Aranđeloviću sa pitanjima u vezi ovog problema, ali on, kao i do sada, ignoriše naša pitanja. Zapravo, gradonačelnik ne smatra svojom obavezom, iako ga plaćaju građani Prokuplja, da objasni ovu odluku.
Lokalna SNS vlast ostaće zapamćena u Prokuplju kao ona koja je sva društvena dobra dala koncesionarima, rasturila nekoliko preduzeća, 105 radnika proglasila tehnološkim viškom. Sve je krenulo od koncesije Gradske apoteke, koja je samo dve godine pre toga proglašena najuspešnijom zdravstvenom ustanovom ovog tipa u Srbiji.
Zatim je ta loša politika zatvaranja nastavljena gašenjem Turističko sportskog centra, odnosno Sportskog centra u okviru kojeg je Sportska hala „Dr Zoran Đinđić“, Gradski bazen, Odmaralište Beli Kamen i Sokolana, pa nastavljeno rasparčavanjem Javno komunalnog preduzeća „Hammeum“ i davanjem najprofitabilnijih delatnosti koncesionaru, beogradskom preduzeću „Demetra“ koje održava i Beograd na vodi.
Ostao je samo bazen, koji prošle godine, po prvi put nakon 53 godina od kako je otvoren nije radio. Tada je i najavljeno da je plan naprednjaka da ga daju koncesionaru, ali niko do sada nije pominjao teniske terene koji su u vlasništvu Teniskog kluba Topličanin.
B.Roganović
Mi Prokupcani smo izbeglice u svom gradu ovde odlucuje Kosovar stari Prokupcanin Laketic smesno,a zalosno.
SNS BOTOVI su unistili ovaj prelepi grad. GAMAD!!