Gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović održao je danas još jedan sastanak zatvoren za medije sa predstavnicima preduzeća Srbijagas i strateškog partnera Rasina Energogas, a povodom nastavka radova na gasifikaciji grada.
Kako je saopšteno na zvaničnom gradskom sajtu, konstituisana je investiciona grupa koja je formirana na osnovu ugovora o poslovno-tehničkoj saradnji na gasifikaciji naseljenih mesta na teritoriji grada Leskovca. Potpisnici ugovora su investitor Srbijagas, strateški partner Rasina Energogas i Grad Leskovac.
“Konstatovane su ugovorne obaveze svih strana, a investiciona grupa služiće za operativno rešavanje problema u toku realizacije projekta. Dalji koraci u realizaciji projekta su pribavljanje katastarskih podloga za izradu projektno-tehničke dokumentacije. Projektovanje distributivne gasovodne mreže na osnovu dinamičkog plana koji će biti izrađen u što kraćem roku”, piše na gradskom sajtu.
Ovo nije prvi put da Cvetanović organizuje tajne sastanke sa predstavnicima Srbijagasa, a opozicija u gradu na Veternici se otvoreno pitala zbog čega je Cvetanović promenio „taktiku“, te na ovako bitnim sastancima za budući ratvoj grada poslednjih godina isključuje javnost.
„Gradonačelnik je ranijih godina znao da zvoe medije prilikom svakog sastanka koji održi u svom kabinetu, pa čak i na otvaranje javnih toaleta, a u poslednje vreme to nije baš tako. Da li se u ovako važnim projektima ipak nešto radi pod velom tajni, pokazaće vreme“, komentariše opozicioni odbornik iz GG „Za Leskovac – Zajedno“ Nenad Zdravković.
Nakon ove kritike, Cvetanović je u septembru prošle godine organizovao pres konferenciju sa direktorima Srbijagasa i Jugorosgaza i tada je rečeno da je u planu da u narednih tri do pet godina gas stigne bukvalno do svakog zaseoka na teritoriji grada Leskovcaa.
“Najpre će se gasifikacija završiti za Zelenu zonu, velike potrošače u gradu i velika sela, a potom će stići i do najmanjih mesta” rekao je direktor „Srbijagasa“ Dušan Bajatović.
Na gas će moći da se priključi svako indidivualno domaćinstvo, a priključak će koštati 780 eura u dinarskoj protivuvrednosti,koji će se plaćati tri godine kroz račun za utrošeni gas, rečeno je tada.
Čitava investicija vredna je oko 50 miliona evra.
Difovac će uvede gas u Leskovac. E Srbijo moja, dok inženjeri lutaju po belom svetu, moj rodni grad vode korumpirani i nepismeni.
„Našla se vila u čem nije bila.“