Kamberi: Srbija se ponaša kao 90-ih – “Šaipe, jesi li počeo da plaćaš struju?”

Narodni poslanik Pokreta socijalista Đorđe Komlenski odgovorio je šefu poslaničkog kluba „Ujedinjena dolina-SDA Sandžaka“ u Skupštini Srbije Šaipu Kamberiju koji je izneo niz uvreda na račun Srbije i ministra policije Aleksandra Vulina, naglasivši da „Srbija šteti pomirenju i stabilnosti u regionu“, navodi se u saopštenju PS.

.

Saopštenje Komlenskog prenosimo u celosti:

„Kada se Šaip Kamberi nudio da bude ministar u Vladi Ane Brnabić, nisu mu smetali ni ministri, ni premijer, ni Aleksandar Vulin, ali pošto je ljubazno odbijen, sada mu smetaju svi, a najviše Srbija u kojoj živi i od koje kao narodni poslanik prima visoku platu. Da je Kamberi postao ministar, Srbija bi za njega bila najdivnija i najdemokratskija država na svetu.

Pošto su mu puna usta demokratije, zašto je nije pokazao na delu u Bujanovcu? Gde su Srbi u lokalnoj vlasti u Bujanovcu?

Znamo da Kamberi mrzi i Srbe i Srbiju, doduše nešto malo manje kada pomisli da može da bude ministar. Ipak, godinama ostajemo bez jednog odgovora. Šaipe, jesi li počeo da plaćaš struju?“


Ovakvo saopštenje izazvala je  Kamberijeva izjava da se Srbija nalazi u fazi “propagandnog rata” prema regionu, kao devedesetih godina prošlog veka.

Ocenio je, na 14. Forumu za tranzicionu pravdu, da je neiskreno da se Srbija navodno zalaže za inicijativu “Otvoreni Balkan”, a da istovremeno ministar policije Aleksandar Vulin zagovara ideju “velike Srbije”, odnosno “srpskog sveta”.

“To veoma šteti stabilnosti i demokratiji u regionu, to nas dovodi u nove konfliktne situacije. Suština zastoja u procesu pomirenja je u Srbiji”, rekao je Kamberi.

Prema njegovim rečima, Srbija ima problem sa Hrvatskom, „ne želeći da prizna ratne zločine jer se verovatno plaši ratnih reparacija“.

Naveo je i da „ne želi da prizna zločine u BiH“ jer, kako je ocenio, „želi da otme Republiku Srpsku“

Prema njegovim rečima, Srbija ne želi da ni da prizna ratne zločine koji su počinjeni na Kosovu „jer misli da će sačuvati bolju pregovaračku poziciju u aktuelnom procesu“.

On je ocenio da je u Srbiji na sceni „istorijski revizionizam“ koji, kako je naveo, „izjednačava četnički pa čak i ljotićevsk pokret sa antifašistima iz Drugog svetskog rata“.

Prema njegovim rečima, dodatni problem je u tome što Evropska unija gubi pokretačku moć jer „nema potencijal daljeg proširenja“.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.

0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare