Sloga: Srbija je u vrhu po siromaštvu, socijalnoj nejednakosti i korupciji

U Srbiji je, prema zvaničnoj statistici, pola miliona apsolutno siromašnih, bez osnovnih sredstava za život, dok je oko dva miliona ljudi u riziku od siromaštva, što je oko 25,5 odsto stanovništva, saopštili su danas Udruženi sindikati Srbije „Sloga“.

.

„Više od 80 odsto građana Srbije svakodnevno je izloženo riziku siromaštva, jer je dovoljno da izostanu redovne isplate dve do tri plate ili penzije i doživeli bi potpuni ekonomski kolaps i slom kakav je viđen devedesetih“, ocenili su iz „Sloge“.

Naveli su da je nestašica mleka i drugih poljoprivrednih proizvoda i energenata, poput ogrevnog drveta, „isključivo posledica nesposobnog vođenja ekonomske i agrarne politike i visokog stepena korupcije uvozno – izvoznog lobija, odnosno kartela u čijoj su nemilosti izloženi građani Srbije dugi niz godina“.

“Mi odgovorno tvrdimo da je više od 80 odsto građana Srbije svakodnevno izloženo riziku siromaštva, jer je dovoljno da izostanu redovne isplate dve do tri plate ili penzije i doživeli bi potpuni ekonomski kolaps i slom kakav je viđen 90-tih”, dodaju.

Kako se zaključuje, Udruženi sindikati Srbije “Sloga” će preko svog predstavnika, predsednika sindikata i narodnog poslanika Željka Veselinovića u Odboru Skupštine Srbije za rad, socijalna pitanja, društvenu uključenost i smanjenje siromaštva – insistirati na potrebi donošenja novog Zakona o radu, podizanja minimalne cene rada i smanjenja sve većeg i osetnog siromaštva među građanima.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.

0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare