Troje poslanika Skupštine Srbije i Ugljanin kod Kurtija tražili reciprocitet prava sa Srbima na Kosovu i Metohiji

Foto: Twitter / @mimozakusari

Troje poslanika bošnjačke i albanske manjinske grupe u Skupštini Srbije Enis Imamović i Selma Kučević iz SDA Sandžaka, predsednik Partije za demokratsko delovanje Šaip Kamberi, kao i predsednik SDA i bivši poslanik Sulejman Ugljanin, sastali su se premijerom privremenih kosovskih institucija Aljbinom Kurtijem u Prištini.

.

„Sulejman Ugljanin, Enis Imamović, Selma Kučević i Šaip Kamberi istakli su da su nezadovoljni položajem Bošnjaka i Albanaca uopšte, a posebno u opštinama Novi Pazar, Tutin i Sjenica, kao i u Preševu, Medveđi i Bujanovcu. Tražili su reciprocitet prava sa Srbima na Kosovu i Metohiji“, navodi se u saopštenju vlade privremenih kosovskih institucija, prenose prištinski mediji.

Takođe je razgovarano o sastavnim elementima evropskog predloga za dijalog Beograda i Prištine.

„Prava nevećinskih zajednica u našim državama odražavaju našu demokratiju i razvoj kao društva“, rekao je Kurti i dodao da „različite zajednice treba tretirati bez razlike u okviru univerzalnih principa i u punom skladu sa standardima Evropske unije“.

Na sastanku je zaključeno da „za trajni mir i bezbednost na Zapadnom Balkanu treba da postoji simetrija prava, a ne privilegovan pristup manjini ili zajednici“, zaključuje se u saopštenju.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.

3 Komentara
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare

Zašto na Google maps, pa ikad označite „Leskovac“ na Fejsbuku, izlazi Leskovec, Kosovo?
Moguće li je da niko nikada nije postavio ovo pitanje javno, bar novinari?

Zato što ne gledate koji grad označavate, ako biste malo obratili pažnju, postoji razlika u nazivu.
Mi živimo u Srbiji u gradu koji se zove LeskovAc, ali niko izgleda nema vremena da otkuca pun naziv grada, pa zato ponudjeni prvo izadje LeskovEc,Kosovo i onda se bunite.