Zahvalnost za sećanje: Ćerka Milana Nešića poklonila biblioteci 200 knjiga

Opština Vlasotince

Olga Nešić, 98-godišnja ćerka hidroinženjera Milana Nešića, koji je Vlasotinčanima najpoznatiji po tome što je projektovao kej na Vlasini, poklonila je biblioteci „Desanka Maksimović“ 200 knjiga iz lične biblioteke, kao zahvalnost za sećanje koje Vlasotinčani neguju na njenog oca.

.

Bista Milanu Nešiću podignuta je pre osam godina na početku keja, koji nosi njegovo ime, ali se je postament urušio, nakon čega je spomenik obnovljen prošle godine, na 50.godišnjicu Nešićeve smrti.

Milan Nešić i njegove dve sestre živeli su u Vlasotincu jer je njihov otac, inače rodom iz Zaječara, bio postavljen za sreskog načelnika. Sestre su i kasnije ostale da žive u varoši na Vlasini, a Milan je kao student otišao u Beograd i tamo ostao.

Članovi porodice, ali i svi koji su ga poznavali, kažu da je leta provodio u Vlasotincu, gde je voleo da peca ribu i rakove u Vlasini.

Knjige, koje je njegova ćerka Olga poklonila vlasotinačkoj biblioteci već su popisane, obrađene i nalaze se na policama.

„Gospođa Olga nije prekidala svoje veze sa Vlasotincem i ovo je jedan od načina da održi vezu sa mestom koje je njen otac toliko voleo“, dodaje direktor biblioteke Srba Takić.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.

0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare