Leskovačanima stigli računi za vodu bez prethodnog očitavanja vodomera

Pojedini Leskovčani tvrde da su im na kućnu adresu prvog radnog dana u ovoj godini stigli računi za vodu, a da stanje o potrošnji uopšte nije bilo ni pročitano. U “Vodovodu” kažu da stanje vodomere kod domaćinstava očitavaju svega 4 do 5 puta godišnje.

.

Leskovčanin Dušan Dojčinović tvrdi da mu već drugi mesec za redom nam ne očitavaju vodomer, a da mu računi redovno stižu.

“I ko kao da smo usred decembra posipavali baštu, kao živimo na selu, a ne u gradu u ulici Branka Radičevića – 1.293 dinara”, kaže za Rešetku Dojčinović.

Direktor JP “Vodovod” u Leskovcu Staniša Ristić priznaje da radnici ovog preduzeća u zimskim mesecima uopšte ne očitavaju vodomere.

“U zimskom period se ne vrši očitavanje već akontiranje u odnosu prethodnog perioda. To znači da uzimamo prosek potrošnje, uglavnom iz letnjih meseci, i na taj način naplaćujemo račune”, objašnjava.

On kaže da se očitavanje potrošnje vode trenutno ne vrši uglavnom zbog hladnog vremena.

“I eventualnog snega. Ne smemo da otvaramo šahte. A onda se na proleće, kada se prolepša vreme, sve svede na pravo stanje”, navodi.

Kako navodi, često se dešava da ljudi koji očitavaju vodomere do njih ne mogu ni da dođu i pročitaju stanje.

“Građani su sami dužni da održavaju šahte i vodomere. A tamo smo nailazili na zimnicu kada otvorimo šaht ili je bio potopljen od kišnice ili podzemnih voda”, dodaje Ristić.

Kako navodi, građani mogu i sami da očitavaju svoje vodomere i krajem svakog meseca u pisanom obliku ili direktno na šalter donesu stanje.

Ristić zaključuje da je takva praksa očitavanja računa ne samo u većini gradova u Srbiji već i u Evropskoj uniji gde se vodomeri očitavaju samo jednom ili dva puta godišnje, a da taj posao ne obavljaju zaposleni u preduzeću već volonteri.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.

1 Komentar
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare

Naprimali ste radnike da nemaju gde da sede a građani i volonteri treba da vam čitaju vodomere.U zgradama ste izglasali da se ne čitaju uopšte po stanovima već sa zajedničkog vodomera pa oni koji nevode računa plaćaju koliko i oni koji vode računa.Sramota bre više šta radite ovom narodu.Ovde mogu da opstanu samo budale i pokvarenjaci.