Leskovčanka Maja Pavlović je rano jutros preko društvenih mreža obavestila svoje prijatelje i sugrađane da je mladić starosti oko 30 godina, obučen u policijskoj jakni, pokušao da je napadne nožem u blizini železničke stanice u centru grada.
Kako navodi ova Leskovčanka, ona je uspela da dođe do svog automobila i zaključa se u njemu, te navodi da je napadač silom pokušao da otvori vrata.
“Ali sam uspela da pobegnem. Policiju nisam zvala jer se u takvim situacija samo beži. Pazite se, psihopata je svuda”, napisala je ona.
Nakon njene objave usledilo je mnoštvo komentara u kojima su građani takođe opisivali negativna iskustva prilikom susreta sa ovim mladićem koji, i drugi tvrde, nosi na sebi deo policijske uniforme.
“Prišao mi je s leđa na parking kod Lidla i povukao za ruku. Upozorio sam ga da me ne vuče i skine tu jaknu, na šta su me građani mrsko pogledali, u fazonu, šta vičeš na beskućnika. Psihički je nestabilan, to se vidi, a ko mu je dao onu jaknu, taj je definitivno luđi od njega. Očigledno je lud čim je prišao meni, čoveku od 2 metra i preko sto kila…”, napisao je Miloš Milenković.
U komentarima su se javljali i drugi Leskovčani koji su imali susret sa ovim mladićem za kojeg tvrde da je beskućnik koji prosi, ali da je često nasilan i grub prema onima od kojih traži novac, te i da im prilazi s leđa.
Leskovačkoj policiji smo prosledili prepisku Leskovčana o ovom slučaju sa društvenih mreža i pitali da li su imali bilo kakavu prijavu što se tiče beskućnika, kao i kako je došlo do toga da nosi deo njihove uniforme, ali smo do objave ovog teksta ostali bez odgovora.
LESKOVAC BEZ PRIHVATILIŠTA I TAČNE EVIDENCIJE O BROJU BESKUĆNIKA
Grad Leskovac nema tačnu evidenciju o broju beskućnika koji preživljavaju na gradskim ulicama.
U Centru za socijalni rad nam je ranije rečeno da tokom zime nisu imali nijedan zahtev za privremeni ili hitni smeštaj takvih lica.
Podsetimo, novinari Rešetke su prošle zime zabeležili potresne slike beskućnika koji borave u napuštenoj „Buljininoj kući“ u centru grada.
„Niko nije zbog lepog i života bez problema završio na ulici. Tim ljudima je potrebna sistemska pomoć“, komentariše Ljiljana Nešić iz organizacije „Žene za mir“.
Inače, izgradnja prihvatilišta za beskućnike u Leskovcu najavljena je još 2019. godine. Ovo prihvatilište trebalo bi da bude smešteno ili u okviru Sigurne kuće ili nekog drugog objekta u gradu.
Oko 18.000 ljudi u Srbiji vode se kao beskućnici, a čak četvrtina njih su deca ispod 14 godina.
E pa zeno za mir, ako si toliko saosecajna, sto im ne nadjes utociste, nema ih puno.
A sta radi Centar za socijalni rad, osim sto idu da piju kafe?
Zasto ne smestaju ljude gde treba i ne daju pomoc?
Aha, da, vazno je samo pozitivno misljenje, negativno centar ne zanima, nit problem…
Ti da se lecis sto pre … a postoji i zatvorska bolnica. Covek nije beskucnik, prima pomoc, ovo o nekim misljenjima ne znam sta pri as …
Pazite ovo“imao je noz ili nesto drugo,nisam videla sta“…
Pa cekaj,ako nisi videla sta ima ZASTO POMINJES NOZ? NI SAMA NE ZNAS,CISTO DA DOBIJES PAZNJU…!!!!! Ako nisi videla da ima noz,znaci mogo je da ima i recimo u ruci karanfil,bananu,novine hleb…Dalje, to je bilo pored trafika u pola 10 uvece gde su i menjacnice i taksisti i 300coveka,tako da je od ovoga 1% tacno,sigurno bi tu neko reagovao…tako da ako ti je dosadno idi gledaj parove i zadrugu,ne zamajavaj narod…