Kako je objašnjeno na današnjoj sednici Privremenog organa, formirana je komisija koja će odlučivati o tome ko će zapravo imati pravo na nadoknadu od 20.000 dinara za ovaj zdravsteni test na koji se odlučuje sve veći broj trudnica.
Takođe, uslovi o tome ko će imati pravo na nadoknadu će biti objavljeni na zvaničnom gradskom sajtu.
„Pravo na ovu pomoć će zapravo imati trudnice koje u momentu podnošenja zahteva imaju 35 ili više godina, trudnica koja ima loš nalaz dabl ili trpl testa, ukoliko ima opterećenu porodičnu anamnezu, da imaju potomstvo sa genetskim sindromima ili da postoje sindromi u direktonom linijskom srodstvu, trudnica koja je imala smrt ploda u kasnijoj trudnoći, sa blizanačkom ili višestrukom trudnoćom, ali i ona koja je imala tri ili više spontanih pobačaja“, objasnio je predsednik Privremenog organa Goran Cvetanović, te kazao da je Leskovac prvi grad u Srbiji koji počinje sa ovom praksom i vidom pomoći trudnicama.
Reč je o savremenoj tehnologiji koja omogućuje da uz pomoć uzorka majčine krvi, bez ikakvog rizika po majku ili bebu, saznamo da li beba ima neki hromozomski poremećaj u ranoj trudnoći.
Da li gtad placa veterinarske preglede i lekove za zivotinje u azilu il ih tretiraju nehumano. Zasto dirsktor ne trazi od grada novac da pse dovede u pozeljno stanje za udomljavanje sa svem povodcem? U sajmu moze da organizuje izlozbu vakcinisanih i ociscenih od parazita pasa i pozovu skole da deca sa roditeljima dodju, zato sto se cuvanjem zibotinja razvija funkcija odgovornosti. Obezbedite sponxore za mesrc dana ishrane.
ahahahahahahahahahahaha
ovo je u svim evropskim zemljama besplatno za svakog ko želi ne vezano za dob.
hahaha