Radnici “Džinsija” razgovarali su danas sa predstavnicima lokalne samouprave, te je njima obećano da će pregovarati sa novim italijanskim investitorima da im povećaju zarade koje su im obećane ukoliko pređu da rade za njih.
Na snimku koji je prosleđen našoj redakciji sa zatvorenog sastanka, jasno se čuje da oni ne žele da rade za obećani minimalac.
“Oni su nam kazali da traže samo 50 radnika, šivača, i to za probni rad, za platu od 43.000 dinara. Ja bih pre radila u ‘Juri’ nego tamo. Radite vi za tu platu”, poručila je jedna od radnica predstavnicima lokalne samouprave.
Sa radnicima su razgovarali načelnik Jedinstvene gradske uprave Miloš Cvetanović, sekretar Skupštine grada Zoran Vukašinović i direktorka Filijale Nacionalne službe za zapošljavanje Olivera Pešić.
“Od septembra, mi smo tražili od njih da zaposle 300 radnika”, kazao je Miloš Cvetanović.
Podsetimo, radnici „Džinsija“ najavili su za danas nove proteste ispred Skupštine grada Leskovca, ali umesto toga su se odlučili za nove razgovore sa predstavnicima lokalne samouprave.
I na današnjem razgovoru sa radnicima je zabranjen pristup novinarima.
Deo radnika je bio protiv toga da sastanak bude zatvorenog tipa.
Podsetimo, radnici su za danas najavili nove proteste ispred kabineta gradonačelnika Leskovca tvrdeći da mu ipak ništa ne veruju i da misle da će biti prevareni, i to istog dana kada je na sajtu gradaobjavljeno da će kompanija “Aunde” obavljati razgovore sa zainteresovanim radnicima.
DOPUNA TEKSTA
Audio snimak celog sastanka bio je objavljen u okviru teksta, ali nakon molbe iz lokalne samouprave odlučili smo da ga povučemo sa portala.
“Lice koje je napravilo snimak je isti napravilo skrivenim putem, bez prethodne saglasnosti prisutnih u sali na današnjem sastanku, naročito svojih kolega iz kompanije Džinsi. Grad Leskovac je vrlo posvećen rešavanju problema u kojem su se našli zaposleni u kompaniji Džinsi, kao i zaštiti njihovih interesa. Pregovori sa zainteresovanim investitorom mogu biti ugroženi na ovaj način, a kako je zajednički cilj predstavnika medija i lokalne samouprave dobrobit svih stanovnika grada, okoline i u ovom slučaju svih zaposlenih u kompaniji Džinsi smatramo da bi bilo dobro da snimak uklonite, kako isti ne bi proizveo ozbiljne posledice po pregovore i rešavanje problema i eventualno ugrozio interese radnika”, navodi se u dopisu prosleđenom našoj redakciji.
Napominjemo da radnici koji su prosledili snimak našim novinarima nisu iste obavestili da im u sali za sastanke snimanje nije bilo dozvoljeno, kao ni da su isti snimali bez dozvole, te da su insistirali da isti objavimo. Zbog toga je stav redakcije i bio da je u javnom interesu da isti bude objavljen u celosti.
Upravo iz razloga što se svi nalazimo na istom zadatku, a to je rešavanje problema radnika koji ostaju bez posla, isti smo uklonili.
Neka pošalju oni svoje žene da rade za te pare!
Javna tajna je da leskovački moćnici plaćaju seksualne usluge kod žena 70000 mesečno!
Ja sam mnogo, ali mnogo dobar sa suprugom jednog lokalnog (ne)moćnika. Dobar je čovek, ali nije baš nešto posebno, dok je žena izuzetna gospođa i intelektualka.
Buenos dias, saludos desde Mexico
Predlazem da im predstavnici vlasti ustupe svoja radna mesta. Ajde Vukasinovic, on je maestro, Milos je cestit i vredan, ali Olivera nema nijednu kvalifikaciju da bude na tom mestu, ali ako Mesko moze da glumi gradonacelnika, moze i ona.
Aunde je italijanska firma, sa lokacijom Kocino selo Jagodina. Sije cirade za kamione i isplacuje samo minimalac.
I sto si dao minus. Pozvao sam rodjaka u Jagodinu i za ovu firmu cio ovo sto sam napisao u vezi minimalca. U vezi proizvodnje cirada pise na internet.
Moze li Milan Megafo na napise neki lepi komentarcic swatkissss…
Dok se predstavnici grada bore da dovedu novog investitora koji ce uposliti radnike dzinsija, cak i preko tog broja i da smanje nezaposlenost, dok neki radnici strahuju sta ce biti sa njihovom egzistencijom i imaju u tome puno razumevanje lokalne samouprave, nekolicina neodgovornih pojedinaca zeljni senzacionalizma, zajedno sa novinarima ocigledno ne zele dobro ni radnicima ni gradu, bitnija je senzacija bez ikakvog pokrica. Sta su lose rekli predstavnici grada na sastanku pa je tolko senzacinalno objavljen snimak sa sastanka?
I vas su kao i radnike laznim uvazavanjem obmanulu, izmanipulisali, prevarili. Sta je tajna kad svako pd orisutnih moze da preprica javno kako je bilo na sastanku. I neka mi neko kaze, kako to tacno ugrozava interese investitira i otpustenih? Citam, pa ne verujem, kako vas vozaju ko malu decu. Sve vas. I radnike i redakciju. Zar taj snimak nije mogao anonimno da dospe na sto Resetke? Nema vase odgovornosti jer dokazano niste bili prisutni. I ko je tako vest u manipulaciji 12 godina da sve uzmustra, da se sve i svi promene, a da naprednjaci opstaju?
Niti imaju kapacitet, pa videli ste predstavnike grada, niti ce zaslugom vlasti doci investitori, niti ce grad izdejstvovati bilo sta za radnike. Doci ce samo onaj investitor koji je naumio i zaposliti samo potreban broj radnika i dati im vec definisanu platu finansijskom konstrukcijom za ulazak na ovo trziste radne snage.
Ovo vam tvrdim ja sa 35 godina iskustva u privredi. A ko vas laze pismima kako pregovara, vi se raspitajte koliko imaju staza u privredi.
NU L A.
I pustite komentar:
N I K O
Odakle predstavnicima vlasti informacija po objavi snimka da nisu svi radnici bili za njegovu objavu? Znaci imaju svoje dousnike u redovima otpustenih radnika sa kojima se redovno cuju, KOJI IM REDOVNO PRENOSE STA RADNICI SPREMAJU. Ili su predvodnicima radnika obecali bolja radna mesta a da zauzvrat spijuniraju i unapred dogovaraju da ce uci u zgradu a da to ostali radnici ne znaju. Cim vlast deli radnike na one za i protiv objave snimka, to radi na osnovu podele koju su vec napravili izmedju radnika koji ce hvaliti vlast i prevarenih koji pojma nemaju da su ih kolege s posla PRODALE.
A pismo koje su uputili redakciji je toliko neinteligentno, da vise saznas kad citas izmedju redova.
Otkud pravo ikome iz vlasti da brani prisustvo medija sastanku, da lazno stiti investitore a napada radnike koji su snimali razgovor. Prema zakonu jeste potrebna saglasnost onih koji se snimaju, ali vlast prva ne postuje nijedan zakon u zemlji. Sistem za koji su oni odgovorni ne funkcionise. Ali hoce da ostanu jos 20 godina u udobnim foteljama. Nijedan predstavnik sa kojim radnici pregovaraju nije kompetentan za pregovore sa investitorima.
Ostace na ulici vecina radnika. Za minimalac ce se javiti manjina.
Sve pohvale za rešetku,ali šta hoče ovi iz l.samouprave.Šta će bre ugroziti,minimalac radnicima?Ponudu za jeftinu radnu snagu?Pa oni zato ovde i dolaze.