Gradski odbor Stranke slobode i pravde u Nišu tvrdi da su javne česme u gradu u jako lošem stanju i pozvao gradsku vlast da reši taj problem.
Kako navode u saopštenju, česmi u parku Čair ne može ni da se priđe bez gumenih čizama.
“Kamenje u bari, ‘inovativno’ rešenje za prilaz vodi po ovoj žegi niti je bezbedno, niti je u 21. veku normalno. Česma je posebno nepristupačna deci, a Čair je poznat kao dečiji park, bar bi trebalo da bude”, kažu u SSP-u.
Kakao ističu, za trajno rešenje nije potrebno mnogo novca.
“Potrebno je bar nekoliko puta manje nego što je gradska vlast platila pauna koji krasi isti taj park. Lep je paun od 500.000 dinara, ali je još lepša hladna voda s ispravne javne česme na 40 stepeni”.
SSP je konstatovao da ni ostale javne česme u Nišu nisu u boljem stanju.
“Neke javne česme su nestabilne, poput one na Nišavskom keju. Neke nemaju pijaću vodu, poput česme na Trgu kralja Milana. Nekima ne rade slavine, kao što je slučaj s česmom na početku Kazandžijskog sokačeta, pa dok su pojedini delovi grada bez vode zbog nestašice a gradska vlast apeluje na građane da racionalno troše vodu, s javne česme teče non-stop. Ima i česama koje ne liče na česme, na primer ispred Opštine Medijana”, navodi se u saopštenju.
Kako ocenjuju, “vlast koja nije sposobna da u sred leta, na temperaturama i do 40 stepeni, omogući građanima nesmetano korišćenje vode s javnih česmi, nije vlast već gomila nesposobnjakovića okupljenih oko ličnih i interesa partije”.
“Niko nikad nije pokazao ovoliku nebrigu za građane i njihove potrebe, kao sadašnja vlast na čelu s gradonačelnicom(Dragana Sotirovski). Gradska vlast mora Nišlijama da obezbedi pijaću voda i ispravne javne česme, za brze pruge i šljašteće fontane ćemo lako. Sramota je, treći grad po veličini u Srbiji je pretvoremn ste u kasabu”, zaključuju u SSP.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i Twitter nalogu.