Nakon zatvaranja zajedničke ponude za izgradnju stadiona u Leskovcu, iz Kancelarije za javna ulaganja potvrdili su Južnim vestima da je na tenderu najbolju ponudu dala grupa ponuđača koju predvodi firma GAT iz Novog Sada koja će i izvoditi radove na stadionu „Dubočica“.
Pored konzorcijuma na čijem je čelu novosadska firma, u konkurenciji za izgradnju stadiona u Leskovcu su bile i dve firme iz Beograda – M Enterijer gradnja i Energoprojekt. Iako je zahtev za zaštitu prava ponuđača na odluku o dodeli ugovora podneo M Enterijer gradnja 25. decembra, od toga su odustali 11. februara, pa je sklopljen ugovor sa izabranim izvođačem radova.
“Ugovor o nabavci usluga izrade projekta za izvođenje radova, izvođenje radova i usluga izrade projekta za gradski stadion „Dubočica“ zaključen je sa firmom GAT iz Novog Sada”, kažu iz Kancelarije za javna ulaganja.
Ipak, datum početka radova još je nepoznat, a prema Ugovoru, izvođači nakon potpisivanja ugovora najpre treba da budu uvedeni u posao, nakon čega bi ubrzo trebali da počnu i radovi.
Novosadski GAT inače predstavlja konzorcijum 10 firmi, a kako je pisao CINS, ta firma se u novembru 2015. susrela sa policijom i pravosuđem, pošto je protiv direktora te firme podneta krivična prijava zbog sumnje da je ponudu za javnu nabavku zasnovao na lažnim podacima .
Podsećamo, u oktobru prošle godine gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović je negodovao što javna nabavka za izgradnju stadiona u Leskovcu mora da prođe kroz skupštinu.
“Kako to da ostala dva grada, Zaječar i Loznica, koji su potpisali ugovore za izgradnju stadiona sa Kancelarijom za upravljanje javnim ulaganjima nisu morali da sazivaju Skupštinu grada po hitnom postupku kako bi se raspisala ovakva javna nabavka? U Zaječaru čak ne ide ni do Gradskog veća već gradonačelnik potpisuje i rešava sve to. Kako je moguće da se to toliko razlikuje od grada do grada”, zapitao se gradonačelnik govoreći o investiciji koja je vredna 2 milijarde i 54 miliona dinara.
Šef Odeljenja uprave javnih nabavki Zoran Novaković objasnio je tada prvom čoveku Leskovca da 20 posto gradova u Srbiji upravo prolazi ovakvu proceduru kada su u pitanju veliki i grandiozni projekti.
“Mene drugi gradovi ne interesuju, već samo oni koji danas, kao i Leskovac, potpisuju ugovor. Mi jedini idemo do skupštine koju sada moramo da sazivamo po hitnom postupku za ponedeljak, i to samo sa tom tačkom dnevnog reda. Mi se uvek pravimo nešto pametni. Nego vi najbolje tako obezbedite sebe”, obrusio mu je Cvetanović.
Procenjena vrednost ove javne nabavke iznosila je 2.054.944.997 dinara bez PDV-a, a od ranije je poznato da će stadion biti građen u 3 faze. Prva će biti izgradnja stadiona sa parkingom, zatim sledi gradnja sportskog objekta uslužnog karaktera na severnoj strani, dok treća podrazumeva izgradnju sportskog objekta sa pratećim administrativnim i edukativnim sadržajem.