Za finansiranje usluga socijalne zaštite koje dodeljuje Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, grad Leskovac je od države dobio 17, a Vranje 9,2 miliona dinara.
I dok predstavnici leskovačke lokalne samouprave nisu precizirali gde će usmeriti odobrena sredstva, u vranju kažu da će pored postojećih usluga socijalne zaštite, deo od ovog iznosa uložiti u SOS telefon za žene žrtve porodičnog nasilja i pomoć u kući za osobe sa invaliditetom.
„Grad Leskovac se kontinuirano zalaže za ostvarivanje, očuvanje i poštovanje ljudskih prava osoba sa invaliditetom i svih ostalih socijalno ugroženih kategorija. Trudimo se da našim sugrađanima olakšamo život prilagođavanjem ulica, ulaza u zgrade važnih institucija, škole, tržne centre itd. U cilju unapređenja i poboljšanja socijalno ugoženih kategorija stanovništva izdvajaju se i značajna sredstva za brojne usluge socijalne zaštite poput pomoću u kući, nabavke udžbenika za decu čiji su roditelji korisnici socijalne pomoći, smeštaja u Prihvatilište za ženu i dece žrtve nasilja u porodici, personalne asistencije, ličnog pratioca…“, rekao je danas gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović.
Ministarka Darija Kisić Tepavčević poručila je da je socijalna zaštita stanovnika Srbije jedan od prioriteta Vlade Republike Srbije.
„Ukoliko prepoznamo prave potrebe, i finansijsku podršku, kao i svaku drugu vrstu podrške, usmerimo ka onima kojima je ta pomoć najpotrebnija, onda se najbolje vide efekti našeg rada“, naglasila je Kisić Tepavčević.
Opština Vlasotince dobila je od Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja namenska sredstva za finansiranje usluga socijalne zaštite u iznosu od 3.912.755 dinara.
Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja je ove godine za finansiranje usluga socijalne zaštite iz nadležnosti jedinica lokalne samouprave izdvojilo 556 miliona dinara.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i Twitter nalogu.