Zvezdan Pavićević iz Beograda, koji je sin jednog od dva naslednika Milke Pavićević Jović tvrdi da je njegova porodica nasamarena, pa je stan koji je nakon Milkine smrti trebalo da bude njihov, naprasno dat jednom od sinova Milkinog supruga Milana Jovića.
Oni su dobili rešenje o nasledstvu od notara Biljane Ilić iz Kuršumlije, ali nekoliko meseci nakon toga, isto rešenje o istom stanu dobio je i Nebojša Jović, sin Milana Jovića iz prvog braka.
“Moja pokojna tetka je imala ugovor o doživotnom izdržavanju sa svojim suprugom Milanom, kojem je ona bila treća žena i sa kojom nije imao dece. On je preminuo 2002. godine a tetka januara 2019. godine. Notarka je radila ostavinsku raspravu, na osnovu Ugovora o doživotnom izdržavanju, stan je pripao mom ocu Danilu i stricu Milanu i imamo rešenje. Ono je navodno poslato Katastarskoj službi u Kuršumliji i na to rešenje se niko nije žalio” počinje priču Zvezdan Pavićević.
On dodaje da su povremeno obilazili stan, ali februara ove godine nisu mogli da uđu, jer je brava promenjena i tada su saznali preko policije, da je Nebojša Jović, sin iz prvog braka njihovog pokojnog teče Milana nekako dobio stan.
“Ništa nam nije bilo jasno, niko se nije žalio na rešenje koje nam je izdato. Tada smo saznalii da uopšte nismo upisani u Katastar, jer nije dodeljen broj predmetu. Saznali smo da je notarka opet obavila ostavinsku raspravu i donela rešenje da je stan Nebojšin,pošto su se druga deca odrekla u njegovu korist, te da je ekspresno i upisan kao vlasnik. U tom dokumentu ona je napisala da nikada nije videla Ugovor o doživotnom izdržavanju, a u našem rešenju da je na osnovu njega stan pripao ocu i stricu”, otkriva detalje ove zamršene situacije Zvezdan Pavićević.
Pisao je svim nadležnim službama, dobijao nejasne i dvosmislene odgovore i svi peru ruke. Nebojša Jović koji je dobio stan jedan je od vodećih lokalnih funkcionera, blizak je SNS iako zvanično nije član, i trenutno obavlja funkciju pomoćnik predsednika opštine zadužen za finansije, a ranije je bio zamenik predsednika opštine. Nedavni izveštaj Državne revizorske komisije ga pominje kao nekog ko je nezakonito sebi isplatio 165. 000 dinara na ime otpremnine zbog odlaska u penziju, ali je nastavio da radi isti poosao. Ranije je Jović sam sebi, naravno sa ovih lokalnih pozicija isplatio socijalnu pomoć u visini od 600. 000 dinara, koja je bila namenjena bivšim radnicima ŠIK Kopaonika i socijalnougroženim pojedincima. Na žalost, on nije odgovarao na naše pozive i poruke, te nismo uspeli da dobijemo njegov komentar.
Notarka iz Kuršumlije nije odgovarala na naše pozive.
Od svih nadležnih jedinu povratnu informaciju o slučaju imamo od Javnobeležničke komore Srbije. U pisanoj izjavi koja nam je odstavljena se navodi da su oni dobili pritužbu na rad notarke, da su ispitali ceo slučaj i da stranka koja se žalila ima pravo da pred nadležnim sudom ostvari svoja prava.
“Javnobeležnička komora Srbije primila je u novembru prošle godine pritužbu po pitanju slučaja za koji ste upitali i razmatrala je, nakon čega je Izvršni odbor JKS zaključio da Komora nije nadležna za rešavanje po podnetoj pritužbi. U Rešenju Izvršnog odbora Javnobeležničke komore Srbije, koje je dostavljeno pritužiocu, napomenuto je da se rešenje o nasleđivanju može pobijati u postupku po žalbi koja se izjavljuje nadležnom sudu”,navodi se u odgovoru Javnobeležničke komore Srbije.
Pavićević je već presavio tabak, ali klupko koje je zamršeno, moraće neko potpuno nezavisan da odmrsi, posebno ako se zna da je Katastarsku službu u Kuršumliji vodilo lice koje je smenjeno zbog malverzacija i protiv koga se vode krivični postupci, a nasledila ga je na funkciji rođena žena. Pitanje je i kako notarka može da isti stan deli dva puta i da prvi put vidi Ugovor o doživotnom izdržavanju, a drugi put da ga ne vidi i ima li neke službe kojoj građani mogu da veruju i da joj se obrate?
B.Roganović
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i Twitter nalogu.