Već četiri godine na brdu Hisar iznad Leskovca gradi se velelepni objekat za koji niko od nadležnih ne zna da li uopšte poseduje dozvolu za gradnju niti ko ga zida.
Na ograđenom imanju gde niče ovakj “čardak” nema nikakvog obeležja ili table o izvođaču radova, a jedini “poznati podatak” o ovoj zgradi jesu čaršijske price da će na tom mestu biti sagrađen novi privatni Dom za stare.
“Ja za tu priču prvi put čujem. Prvi put čujem i da se nešto gradi. Morate da mi date pravio broj katastarske parcele kako bih mogla nešto bliže da vam kažem. Inače, za takvu gradnju nadležno je Odeljenje za inspekcijske poslove”, kazala je za Rešetku šefica Odeljenja komunalno-stambenih poslova Jasminka Milenković, koja je do par meseci obavljala funkciju načelnice Odeljenja za imovinsko pravne poslove u Leskovcu.
Inače, na sajtu grada Leskovca možete pogledati sva obaveštenja o urbanističkim dozvolama, konkursima i oglasima u poslednjih pet godina. Ni u jednom jedinom se ne pominje izgradnja ovog objekta.
Slične odgovore dobili smo i od glavnog gradskog urbaniste.
“Urbanizam daje dozvole. Koliko ja znam, po planu Generalne urbanizacije 5, koji je usvojen još pre par godina, tu nije predviđena nikakva gradnja”, kazala nam je Ivana Joksimović.
Savet da se raspitamo kod inspekcijskih organa o čemu se zapravo radi dao nam je i director JP “Urbanizam i izgradnja Novica Nikolić.
Pokušali smo da dobijemo nekog u Odeljenju za inspekcijske poslove, ali tamo niko nije odgovarao na telefonske pozive. Do zaključenja teksta, na telefon se nije javljao ni šef ove službe Saša Pešić.
Interesantno je to da svi iole nadležni tvrde da prvi put čuju da se na tom potezu gradi bilo kakav objekat, a svi pomenuti su bili prisutni na takozvanom roštiljanju sa gradonačelnikom Leskovca Goranom Cvetanovićem koji je u avgustu 2018. godine, doduše u privatnom razgovoru sa novinarima, saopštio da će na tom gradilištu najverovatnije nići Dom za stare.
Ono što je sam tada zvanično poručio je da “Hisar ne sme da čeka”, a saradnicima naredio da što pre nađu model za gradnju. On je tada poručio direktoru preduzeća „Urbanizam i izgradnja“ da kako zna i ume iznađe model kako bi se na Hisaru, koje je pod zaštitom države, izgradi jedan turistički objekat.
„Leskovčani to zaslužuju. Mi moramo da uredimo naš vidikovac i da on bude najlepši. Ovde može da se izgradi ugostiteljski objekat sa čije terase bi Leskovčani, a i svi posetioci našeg grada, uživali u divnom pogledu. Takođe, naša deca zaslužuju da što više vremena provedu ovde. Bilo je tih nekih iskopavanja, ali sada se ništa ne radi. Ne mogu više da se izvlače na takve stvari, a naša deca nemaju vremena da čekaju jer će odrasti dok se mi pokrenemo da nešto učinimo“, kazao je Cvetanović.
Dok je to izjavljivao, pored njega su stajali i Nikolić i Joksimovićeva.
Novinar Rešetke je danas obišao ovaj objekat i moramo da priznamo da do njega nije nimalo jednostavno prići.
On se nalazi na svega pedeset metara udaljenosti, vazdušnom linijom, od vidikovca na Hisaru, ali dobar deo puta se mora preći pešice uz neasfaltiranu uzbrdicu kojom vozila bukvalo ne mogu proći.
Ako se na tom mestu zaista gradi Dom za stare, za koji inače niko ne zna pouzdano da li je za to dobio dozvolu, te stare će u objekat očigledno morati da spuštaju helikopterom.
U svakom slučaju, budući korisnici ovog objekta, ma ko bili, imaće divan pogled sa Hisara na Leskovac.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i Twitter nalogu.