Fudbalski savez Srbije (FSS) doneo je odluku o osnivanju preduzeća „FSS stadioni d.o.o“, koje će se baviti upravljanjem novih fudbalskih objekata koji su izgrađeni u Leskovcu, Zaječaru i Loznici.
Odluka je doneta na sastanku Odbora za hitna pitanja Saveza, navodi se na sajtu FSS.
Predednik Srbije Aleksandar Vučić je krajem avgusta, u poseti Leskovcu, saopštio da će naći strance koji će upravljatistadionom u Leskovcu.
Kako je tada naglasio, samo održavanje trave na leskovačkom stadionu košta od 12.000 do 15.000 evra mesečno i da će to u početku preuzeti Fudbalski savez Srbije (FSS), a potom operater iz inostranstva.
“U roku od šest meseci izabraćemo provajdera za upravljanje stadiona, ne samo za ovaj već i za druge stadione. Mi to ne umemo da radimo, morate da pravite koncerte, događaje da bi se to isplatilo. Samo održavanje trave je između 15 i 20 hiljada evra na mesečnom nivou. A potrebno je stalno organizovati događaje kako bi ova investicija bila isplativa“, rekao je tada predsednik Srbije.
Novi stadion u Leskovcu otplaćivaćemo narednih 40 godina?!
Da bi se otplatio novosagrađeni stadion u Leskovcu biće potrebno da se odigra tačno 612 utakmica sa svim popunjenim mestima, a pošto je to nerealno, prema računici jednog od predstavnika Udruženja građana “I ja se pitam” Bratislava Stamenkovića, za to će bitio potrebno narednih 40 godina.
Kako je ovaj građanski aktivista napisao na svom Fejsbuk profilu, izgradnja stadiona u Leskovcu koštala je 2,5 milijardi dinara, a kada se podeli sa brojem mesta na stadionu 8.160, to košta 307.000 dinara po mestu.
“Kada to podelimo sa cenom ulaznice recimo 500 RSD ispada da bi se otplatio, treba da se odigraju 612 utakmica sa svim popunjenim mestima. Kada se to podeli sa brojem nedelja u 10 meseci koliko traje fudbalska sezona, treba 15,5 godina da bi se isplatio do nule pod uslovom da se ne održava i da se ne pokrivaju nikakvi troškovi fudbalskog kluba. Ako se uzme u obzir da za održavanje stadiona treba još oko 1,0 milion eura godišnje, da neće baš biti uvek popunjen, onda će to trajati preko 40 godina, ali da se ne odvajaju troškovi za dodatnu rekonstrukciju zbog dotrajalosti”, navodi Stamenković.
D.Marinković
A pampur !
Potrošen!
Pampur je sada u bedaku a toliko se radovao funkciji ko nezdrav
Pampur će pravi paketi za penzionere i će deli u poluvreme
Može i da cepa karte i da viče kar-te-cepa-kar-te-buši ili nešto slično duhovito.
A i onaj Milan Megafon ss srednju skolu, što ga Pampur šlepa, ce duva u prsti!
Ni bogati se ne razbacuju. Zato i jesu bogati. Maloumni bacaju pare. Kupuju sto im ne treba. Pa ce kaf ogladne prodavati i ono sto im treba.
Tako je, bogati kupuju integralne hlebove kad im istekne rok za 20 dinara, ne razbacuju se i kupuju indutrijsku mast pod imenom svinjska mast i sve mrmljaju dok bezubi žvaću: Mmm, njam, njam, ova mast sve miriše na mast…
Bogati kupe kavijar, pojedu kavijar. Bogati kupe jahtu, voze jahtu. Bogati ne grade stadion, ne igraju fudbal, plate kartu na svetski poznatom stadionu za utakmice prvaka, ne idu u Leskovac. Siromasni kupe parizer, ne cekaju Vucicevo snizenje jer nize od parizera nema. Siromasni idu pesice, nemaju za benzin. Samo u Leskovcu siromasni, sa najnizim zaradama i najvisim % iseljenja zbog neperspektivnosti grada, grade i aplaudiraju za stadion na koji nece ici, nemaju za kartu, nemaju da ga odrzavaju, stranac ce da vodi finansije( potkrada). A onda ce sms-om da lece sugradjane, jer od stadiona ne mogu da napune frizider, novcanik, izgrade novu bolnicu, skolu, vrtice. Jer su dobili zabavu za polupismene da gledaju nepismene kako jure loptu i za to ih debelo placaju.
„Isto takođe“ mislimo, samo što ja ne umem da budem malo inteligentniji cinik, već se zjbvm. Ako imaš pre 22g a cinik si, svaku svoju reč možeš da baciš na kučiki. Bogati su primitivci, idu na stadione, svetski poznate, ali , ipak na kraju posećuju stadione. Tu uvek 22 debila trče po poljanče. Jel idu na stadione ili ne idu,nisam razumeo?
Enterijeri su im isključivo u bež i sivo, jer ukusa nemaju, „ukus i znanje se ne kupuju“, glupa fraza, mene neinteligentnog.
Gde ti je ono – ko poslednji izadje, neka plati racun za struju, esemesove si spomenuo, uklapaš se u mrežnog mediokriteta. Vidiš bato, zašto će Vućić da vlada? Zbog vas „pametnih“. Mi glupi, ćutimo, da ne otkriju da nešto vredimo, da nas ne unište.
123-15 000eura za održavanje 0,7ha trave. A posle skup vam paradajz. A on otprilike izgleda 42 000kg.plodova na 0,7 ha, a oni bi izneli 98kg. azota,37kg.fosfors,147kg. kalijuma,56kg. kalcijuma, i 49kg. magnezija.100kg veštaka košta 6400din, sa razmerom 20 :20:20aktivne materije. Cenim da trava nema fitopatološku zaštitu pa je neću računati ni kod paradajza. Jedino možda od pljuvanja fudbalera, paori ne pljuju paradajz. 42000kg. paradajza u proseku donosi 4,200 000din ili 35897 eura, za rešavaoce rebusa dodajte trošak semena, setve, prpora, rasađivanja, i sadnje, berbe. 12000-15000eura održavanje trave, koliko li paori daju za paradajz.
FIFA yabranila navijace na utakmici Srbija / Bugarska. Nema Acike. Odahnuli su ovi iz SNS. Do pobede