Direktor Opšte bolnice Leskovac Nebojša Dimitrijević potvrdio je da je u vezi sa slučajem trudnice iz Grdelice, Bojane Marković, formirana Komisija za unutrašnju proveru kvaliteta rada i da je naložena obdukcija preminule bebe.
Takođe, najavljen je dolazak zdravstvene inspekcije.
„Posle toga će javnost dobiti kompletan izveštaj“, kazao je za Reštku je direktor bolnice.
Policijska uprava Leskovac takođe je potvrdila da je izvršena istraga i da je predmet prosleđen Osnovnom javnom tužilaštvu u Leskovcu.
Podsećamo, Bojana Marković primljena je na akušersko odeljenje 31. avgusta oko 9 časova. CTG snimanje u 17:30 pokazalo je da je beba bila živa, dok je drugi CTG, urađen oko 19:30, pokazao da je dete preminulo. Trudnici nije izvršen carski rez, već joj je data inekcija za indukciju, te je porod obavljen prirodnim putem.
Ovaj slučaj izazvao je zabrinutost javnosti zbog protokola u bolnici i pravovremenosti medicinskih intervencija, a građani očekuju da nadležni organi brzo reše pitanja koja su dovela do tragedije, tražeći objavljivanje kompletnih rezultata inspekcijske i unutrašnje provere.
D.Marinković












































































Koja je to po redu kontrola?!
Čuo sam da bolnica polako krcka i da se čuju čudni zvukovi…
Ploče se uvijaju…
Jbg
Videćemo …
Dok neko sprema decu za polazak u školu u Monaku, a nosi nanogicu i optužnicu ima za smrt 16 ljudi, drugi roditelji obilaze grobove svoje dece!!!
Ako, Vi budite i dalje neutralni ili za kriminalce SNS .
nisu vaša deca pod zemljom!!!
Kog briga za pločice i podove
Deca jedva preživljavaju tek rodjena ostavljaju ih da se bore samo pa ako prežive,prezive.
Pricam iz ličnog iskustva dete mi je u zadnjim trenucima dovedeno u kg na onkologiju.
Sestre i doktorke nisu dale da se vozimo u sanitetu
Kad smo stigli u kg načelnik odeljenja je primio moju bebu,gde je reko da je u par trenutaka stigla i u vrlo lošem stanju…
Treba sve tamo da se promeni
Pločice i podovi najmanje su bitni
Kakvi graditelji, takvi doktori …
Ćacilend na max
Sve će da dodje na naplatu , nema besplatne večere…
Osvete neće biti , ne biće čist revanšizam !!!
Priče morao / morala sam ne prolaze dragi moj prijatelju…
Ćacilend
Fosli su da odbrane rukovodstvo i lekare. Da kao urade kontrolu. Od toga nema nista
Лесковачку болницу треба да 5 багера срушити и сво особље отпустити и све их пријавити на завод!Ако неко нађе посао у било којој болници било где у Србији са те евиденције сечем обе руке јавно на незавршен трг…
Та болница је легло необразовања,некултуре,дрскости,проституције,алкохолизма…дно дна!!
А сам директор са оним локницама треба из моралног чина(али он не зна шта је морал) да поднесе оставку.
Sve treba tamo otpustiti, pa ponovo na konkurs da se prijave stvarno oni koji su učili škole sa visokim ocenama, a ne ovi sada što su kupovali diplome da nam leče decu i gradjanstvo.
Objavite imena doktorica/doktora koji su bili u smeni! Zašto krijete i prikrivate zločine???
To treba Sup da zna dok je istraga a ne ti,ako se bar malo razumes u zakon.