Pred Osnovnim javnim tužilaštvom u Leskovcu danas su saslušana trojica osumnjičenih u dva odvojena slučaja, a za sve je predloženo određivanje pritvora.
U prvom predmetu, N. K. (1993) iz Severne Makedonije saslušan je zbog sumnje da je izvršio krivična dela teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja i nepružanje pomoći licu povređenom u saobraćajnoj nezgodi. Nakon što je izneo odbranu u prisustvu branioca, tužilaštvo je predložilo pritvor.
Kako se navodi, ova mera je predložena zbog opasnosti od bekstva, mogućnosti da utiče na nesaslušane svedoke, ali i zbog bojazni da bi u kratkom roku mogao ponoviti krivično delo. Tokom istrage biće sprovedene dodatne dokazne radnje radi potpunog utvrđivanja činjenica.
U drugom slučaju, pred tužiocem su saslušani i B. I. (1973) iz Vlasotinca i G. I. (1975) iz Paraćina, osumnjičeni za pustošenje šuma i falsifikovanje državnih žigova, koje su, kako se sumnja, izvršili u saizvršilaštvu.
Oni su se, kako je saopšteno, branili ćutanjem, koristeći svoje zakonsko pravo da ne iznose odbranu.
I u ovom slučaju tužilaštvo je predložilo određivanje pritvora, takođe zbog mogućeg uticaja na svedoke i opasnosti od ponavljanja krivičnog dela.
POVEZANO:
Kamionom usmrtio pešaka kod Grdelice pa pobegao: Uhapšen 320 kilometara dalje
Seča na više od 9 hektara: Dvojac uhapšen zbog pustošenja šuma kod Crne Trave
D.Marinković













































































