Meštani naselja Rade Žunić u Leskovcu najavili su večeras gradskim vlastima blokadu radova na rekonsrukciji Bojničkog puta jer su izvođači, Putevi Srbije, postavljanjem ivičnjaka blokirali oko 200 domaćinstava u potpunosti u sporednim ulicama.
Ivičnjaci su, kako smo se uverili na terenu, postavljeni bukvalno na ulaze u poprečne ulice, a najkritičnija situacija je u u ulicama Obilićev venac, Lebanska, Sremska i Takovska.
“Mi ćemo u utorak, kada treba da budu nastavljeni radovi blokiradi radove na sat vremena. Ako ne dobijemo odgovore šta će biti sa nama od nadležnih organa lokalne samouprave, blokiraćemo radove u potpunosti”, poručili su večeras na sastanku Milunu Diniću, predsedniku njihove Mesne zajednice “Moše Pijade”.
Dodaju i to da su se već sa pitanjima obraćali nadležnim organima iz gradske vlasti i Putevima Srbije da dobiju uvid u projekat, ali da odgovore još uvek nisu dobili.
Dinić im je obećao da će u utorak poslati pitanja Odeljenju za komunalno stambene poslove, a građani su zahtevali da se obrati gradonačelniku Leskovca Goranu Cvetanoviću, zahtevajući da ih on zaštiti od urbanističkog nasilja.
„Nije neko baš toliki tutuk da vam blokira ulaze u ulice. Ajde da sačekamo da vidimo šta će da mi odgovore, ja ću odmah sve da vam prenesem“, pokušao je da ih ubedi Dinić, na šta su oni burno reagovali uz konstataciju da nema vremena za čekanje i da će posle sve da bude kasno.
Na pitanje novinara Rešetke, koji je prisustvovao sastanku na poziv okupljenih, zašto nije reagovao ranije u vezi ovog problema kao predsednik Mesne zajednice, s obzirom da su lokalni mediji o tome pisali mesecima unazad, on je kazao da to nije njegov posao, te da on nije na tom mestu postavljen da dežura u ulici puno radno vreme.
Odgovor na to zbog čega nije ranije tražio uvid u projekat rekonstrukcije puta, kao ni to zašto on nije dat građanima na uvid, Dinić nije imao.
Kako je protekao sastanak, pogledajte u prilogu ispod:
Inače, još pre 6 meseci je počelo pripremanje puta prema Bojniku, za asfaltiranje. Kraj mu se još uvek ne nazire.
Put je posut šljunkom, postavljeni su ivičnjaci i tu se stalo. Vozilima je onemogućen ulazak i izlazak iz susednih ulica zbog ivičnjaka koji su u mnogo većem nivou od ulica.
“Ljudi preskaču kako znaju i umeju. O kolima hitne pomoći i vatrogasnim vozilima, pogrebnoj službi, nema govora. Ostaje nam da pokušamo sami da se izborimo za normalan život”, zaključuju građani ovog dela Leskovca.
D.Marinković

















































































Ne znam da li te ulice postoje u GUP-u, a samim tim i da li su kuće legalne. Izvođača očito nije briga za „situaciju na terenu“, a ko je za to kriv trebalo bi da građani vide sa bivšima (Belanom i Miljkovićkom), a i sadašnjima (opet Belan i Joksimovićka). To je trebalo da se reši pre rekonstrukcije, al izborna kampanja, ovo – ono…
Verovatno da ima i nelegalnih,ali,zamisli ja znam jednu i sa gradjevinskom i upotrebnom dozvolom. Zato…
Izdržite …
Taj Dinić je tu postavljen kao zaslužni bot i margarin koji se istina u sve meša osim u posao koji treba da radi. Gde on da nešto pita šefa, mada je pitanje da li šef i.može da ga čuje iz pomečine u koju se duboko zavukao.
Pravilo je bilo da kod neasfaltiranih ulica je da temelj kuće mora biti iznad nivoa šahte na ulici i to preko 10cm, a samim tim dvorište mora da nude u nivou, bar mi deda pričao da mu iz direkcije tako tražili u vreme SFRJ pa kad su asfaltirali Jovana Cvijića sve je bilo OK. Da li su ljudi koji su tada pravili kuće to ispoštovali neka se zapitaju.
Pa što ne vikate Meska da vi razjasni, al Mesko će vi kaže nije u njegovu nadležnost , to je republički put!!!
E pa ako niste znali magare se J..E kad su mu noge u blato !!!
Moje mišljenje je da ste vi sad u blato!!!
Izdržite
Za vašu utehu i u grad nije mnogo bolje, videli smo sad kad je bio pljusak, nijedna šahta ne radi u epicentar grad…
Svi smo znači snoge u blato!!!
I treba da nas J..U jer su tako u mogućnosti, pa opet glasajte za sektu i nesposobnjakoviće na svim nivoima !!!
Dobri smo samo za rat i glasanje!!!
Izdržite…
Vidim i ti se držiš, komšija iz Sremske.
godinu dana Bulevar Nikole Pasica je radjen i nije dobro uradjena ulica niko nije mogo da dodje do svoje kuce automobilu a da ne pricam kako smo isli pesice, inace putevi srbije pa ta ustanova mislim da nikada nista nije radila mozda i tamo nema zivih cinovnika
Ima jedan direktor ime mu je Zoran “Neuništivi” Drobnjak i kur ga zabole za Leskovac