Autobus u kojem su bili učenici sedmog razreda Osnovne škole „Nikodije Stojanović Tatko“, a koji se kod Boljevca upalio, koristilo je prokupačko privatno preduzeće, dok je tehnički pregled uradilo preduzeće iz Doljevca, saopšteno je u Policijskoj upravi Prokuplje.
Saobraćajna policijska ispostava je pregledala autobus marke „neoplan“ registarskih oznaka Ni 369 TJ vlasništvo Mladena Miljkovića iz Doljevca, a korisnika Euro komerc doo iz Prokuplja sa vozačem Srbobran M. Pri pregledu vozila utvrđeno je da je za vozilo urađen tehnički pregled u skladu sa pravilnikom o načinu obavljanja organizovanog prevoza dece… Vozač je posedovao potvrdu o tehničkoj ispravnosti vozila od dana 27. maja ove godine izdatu od strane preduzeća „Autotehna“ iz Doljevca, navodi se između ostalog u obaveštenju Policijske uprave Prokuplje.
Dakle, tehnički pregled je obavljen pet dana pre polaska na ovo putovanje.
Ono što je zanimljivo je da je Turistička agencija „Hallo travel“ zapravo angažovala kao prevoznika niško preduzeće „Unitransport“ , a oni, kako nam je potvrdila predstavnica Turističke agencije Jelena Milićević, su angažovali podizvođača, odnosno „MBM“ iz Doljevca. Ipak, u policijskom odgovoru s ene pominje ovo preduzeće.
Eksurzija je organizovana 2. juna i u autobusu je bilo šezdeset i četvoro dece, a u 11 sati se autobus kod mesta Krivi vir upalio. Deca su, kako tvrde iz agencije, ranije evakuisana. Ipak, deca svedoče da je posla sata pre nego što se autobus upalio, počelo da dimi u donjem delu vozila, te da su tokom vožnje tri puta stajali. Na kraju su evakuisani, a autobus je u potpunosti izgoreo.
Roditelji su istog dana u večernjim satima blokirali raskrsnicu kod škole tražeći da im s eobrati direktor škole Ljubomir Vukićević, koji je na kraju došao. I sutradan, odnosno 3. juna su imalis astanak sa direktorom škole i predstavnikom agencije. Kako taj razgovor nije dao odgovore na pitanje roditelja :“Ko je odgovoran“, odlučili su da tuže školu, agenciju i već su se konsultovali sa advokatima.
Još uvek nije poznato što je prouzrokovalo požar u vozilu.
B.Roganović







































































Postoje dve Srbije,jedna za nedodirljive clanove partije,a druga za obicne ,pristojne,dostojanstvene grupe ljudi..ovog verovatno stiti partija,tako da mu ni tuzbe nista ne mogu..i sreca je da su deca ziva i zdrava…zakon ne postoji za biznismene,gazde,politicare..
Treba zabraniti firme koje ne poseduju opremu za izvođenje delatnosti za koju su registrovane. Agencije da imaju svoje autobuse, građevinari da imaju mašine i radnike, EPS da ima svoje čitače brojila. Kakvi podizvođači, podfirme i svakakvi kvazibakrači!! To je sve sistem za isisavanje para i ništa drugo. A da, i pranje od odgovornosti!
Ko jos veruje tehnickim pregledima, narocito ako su vlasnici“bosovi“u svojim barosicama.Svi znamo kako to ide
Ovde 5 firme dok dosje onaj da vozi decu,i svi su dobri.Nema tehnici aurobus za prevot dece nesme biri staeiji od 5 godina i ko to ostvari taj vozi decu.Pogledajte Zlibanove krseve dime kao da ima weupciju u motoru kad ide uz kasarnu.Ali obrce lovu i ispada najpamwtniji u Prokzplje portir i firma Spektra