Aleksandar Drašković, član Izvršnog odbora Stranke slobode i pravde i otpušteni radnik Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje u Leskovcu, ocenio je da niko nema pravo da zaposlene u javnim institucijama i preduzećima dovodi u situaciju da pod pritiscima odlaze na političke skupove.
Komentarišući višegodišnje optužbe o organizovanom dovođenju zaposlenih na stranačke manifestacije, Drašković navodi da se često ističe kako bi radnici trebalo da se odupru pritiscima i sačuvaju svoje dostojanstvo, ali da se zanemaruje suštinsko pitanje.
„Koliko god stoji opaska, i činjenica, da bi radnici raznih lokalnih i državnih preduzeća i institucija morali da se odupru pozivima, pritiscima i ucenama za odlazak na bilo koji od skupova vladajuće kaste i stanu u odbranu svog dostojanstva, stoji i mnogo značajnija činjenica – niko, nikada, nije smeo da ih dovede u takav položaj da moraju da se brane ili pokleknu“, poručio je Drašković.
On smatra da ne postoji ništa časno ni dostojanstveno u primoravanju ljudi da prisustvom na skupovima simuliraju podršku političkim strukturama.
„Ne postoji ništa časno, pošteno, dostojanstveno i ljudsko u primoravanju ljudi radi simuliranja podrške bilo kome. A upravo time se kite današnji funkcioneri i rukovodioci“, navodi on.
„Kvote se spuštaju od vrha ka dnu“
Drašković tvrdi da se, kako kaže, sistem političkih pritisaka prenosi kroz čitavu hijerarhiju vlasti.
„Takvo nečasno i nezakonito delovanje prenosi se s vrha piramide ka dnu. Kvote se podele od državnih institucija i preduzeća, preko lokalnih uprava i komunalnih preduzeća do mesnih zajednica. Svako unutar svog kolektiva dalje raspodeljuje kvote po manjim organizacionim jedinicama, odeljenjima i filijalama“, ističe on.
Prema njegovim rečima, svi koji učestvuju u takvom sistemu snose odgovornost za postupke koje sprovode.
„Svako u tom lancu učestvuje u nedelu i sramoti koju će nositi doveka“, ocenjuje Drašković.
„Ostaće individualna odgovornost“
Govoreći o onima koji, kako tvrdi, učestvuju u organizovanju političkih pritisaka, Drašković navodi da ih građani već sada doživljavaju kao negativan primer u svojim sredinama.
„Pokazali su do sada svi oni koji učestvuju u ovoj vlasti da za sram baš i ne znaju, ali ćemo mi ostali na njih gledati kao na sramne i nečasne pojave naših kolektiva, gradova i sela“, navodi on.
Na kraju poručuje da će, kako kaže, vremenom nestati kolektivni izgovori za takvo ponašanje.
„Kolektivni duh nedela, kojim sebi olakšavaju breme, uskoro će nestati. Ostaće individualna odgovornost“, zaključio je Drašković.













































































Draškoviću, kom ćeš ti ds ispiraš mozak? Znamo se i u stare i u nove gaće! Neradnik si kao i ja😂Hoćeš nešto da ušićariš politički, ali ti ne ide. Leskovac malo mesto, znamo se😂😂😂Nemaš kapaciteta intelektualno!!!