Čogurićeva dokumenta nisu falsifikati – I ŠTA SAD?

Gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović optužio je Aleksandra Čogurića da je tokom intervjua datom Rešetki novinarima poturio falsifikovane ugovore o kupoprodaji parcele iza “Madere”, a mi smo došli u posed originalnih dokumenata koji potvrđuju da su autentični, overeni u Osnovnom sudu u Leskovcu i zavedeni u arhivi tadašnjeg javnog preduzeća Direkcija za urbanizam i izgradnju”, 21. marta 2012. godine.


Ovaj ugovor sa Čogurićem napravljen je nakon što je Skupština grada Leskovca, dva dana ranije izdala rešenje o otuđenju tog zemljišta.


Na sve ovo, čovek je platio i taksu.

Svi ovi papiri su dokaz da su objavljeni dokumenti zapravo autontečni, te da novinari i sporni investitor nikoga nisu doveli u zabludu.

Nije sporna čičnjenica da je ta parcela nakon toga još tri puta menjala vlasnike, ali jeste to  što taj ugovor, prema obavezi iz njegovog člana 5., a o čemu smo pisali ranije, nije raskinut, a zemljište vraćeno gradu.

Taj ugovor je trerbalo da raskine tadašnji direktor “Direkcije za urbanizam i izgradnju” Milenko Milenković. Interesantno je da je projekat za gradnju višesprartnice novom investitoru radio upravo on, a takođe bio i član Komisije za razmatranje urbanističkih projekata, pa i njegovog, zbog kojeg već nedaljama protestuje stotinak građana u strogom centru Leskovca.

Milenko Milenković dok je bio na mestu direktora Direkcije za urbanizam i izgradnju / Slika iz arhive

Podsetimo kako se sednica te komisije odvijala, barem po rečima samog Čogurića:

“Ja sam bio na toj Komisiji gde su dali predlog da se gradi na spornoj parceli, u svojstvu građanina. Interesantno je da je projekat za gradnju radio Milenko Milenković, čovek koji je bio član te komisije, a sećate se, i bivši direktor Direkcije za urbanizam i izgradnju. On je bio direktor Direkcije u onom period kada je zakonski trebalo da raskine taj ugovor o kupovini samnom. Taj Milenković je kao član ove Komisije izradio projekat za gradnju na parceli, na svim tačkama dnevnog reda tadašnje sednice je bio član iste komisije, za tu tačku se izuzeo, pa je izašao da on brani projekat, da bi na sledećoj tački ponovo bio član Komisije. Ja ne znam da li to u Kolumbiji ima. Katastrofa jedna obična. Nakon toga su me udaljili sa sednice, jer sam se bunio. Čim sam se udaljio sa sednice zvao sam svog advokata koji je advokat i firme ‘Baagdala graditelj’ čiji je vlasnik tu došao i nastavio da se bori protiv gradnje na tom delu parcele. Da nije on došao, mislim, da bi dobili dozvolu za gradnju. Srećom, i on se svađao sa njima i mislim da su to obustavili, pa su tražili neko mišljenje Direkcije. Oni će to da izguraju i mimo njegove volje. Sad će da krenu i u hajku na Bagdalu pošto je stao na moju stranu, iako on i ja ne razgovaramo privatno. Oni hoće to da sagrade na silu, ali ne znam kako će im to poći za rukom. Direkcija i grad Leskovac morali su da prate realizaciju ugovora i da, pošto on nije ispoštovan, uđu u njegov poništaj. Sve pravne radnje u vezi poništenja ovog ugovora mogu da se preduzmu i sada. Pravno gledano, ovaj ugovor je oboriv, ali to je već pitanje za grad i pravobranioca”, zaključuje Čogurić u intervjuu koji je početkom nedelje dao našem portalu.

Ako već to milenković nije uradio, to je bila obaveza Gradskog pavobranioca, koji prime svega par hiljada manju platu od gradonačelnika Leskovca.

Podsećamo i na to kako je gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović odgvorio na pitanje našeg novinara “šta će se desiti ukoliko se dokaže da ugovor nije falsifikat”:

“Da bi neko nekom nešto vratio, treba da za to ima zakonsku osnovu. Pogledajte malo i  zakone. U to vreme bio je jedan zakon 2012-te, a zakoni su umeđuvremenu menjani. Sada, znate… Sudija može da gleda principe iz 2012-te, a može i iz 2016-te, zakon koji sada važi. Ishod svakog sudskog procesa, koliko se nama dopao ili ne, za nas će biti validan. Zante, meni se nije dopalo kada nas je bivša direktorica Gimnazije tužila, na kraju smo mi dobili proces, ali pošto Gimnazija nije imala novca, mi smo opet morali da platimo u ime Gimnazije štetu. Bolje da do njega nije ni došlo jer smo morali da plaćamo advocate, procese i tako dalje. Ipak, uvek na kraju ispada, da li grad dobio ili izgubio proces – grad plati”, zaključio je Cvetanović.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i Twitter nalogu.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.

2 Komentara
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare

Gradski javni pravobranilac je izmišljeni lik koji je tu samo na papiru. Prima toliku platu da ne radi svoj posao već je po kafićima i kafanama u radno vreme da trepće i koluta očima.
Zbog ovih radnji u Skupštini grada ne da bi neko trebao da dobije otkaz, već bi svi kompletno trebalo da odgovaraju i da budu osuđeni za svoja nedela

Duboka MOCVARA !!!
Leskovac je najgore urbanisticki uredjen grad u Srbiji.Ili da drugacije formulisem:
Leskovac je grad sa najvecim urbanistickim haosom.On je anti propaganda urbanizma!
Pa rimski i austro-ugarski urbanisti su iza sebe ostavili vise struke i reda nego ovi u Leskovcu od 45. do danas.
Leonardo Da Vinci je , radeci kao arhitekta i geometar , u 16. veku , uredio mali lucki grad Cesenatico na obali Jadrana, njegovu malu ribarsku luku , kanal sa ustavama , ukolne ulice , prilazne puteve, … Sve to je u upotrebi i danas i predstavlja etalon urbanistickog umeca, struke i vizije., koju leskovacki urbanisti nemaju.