Čopor pasa lutalica između vrtića „Kolibri“ i Osnovne škole „Vožd Karađorđe“ u Leskovcu jutros je ponovo napadao učenike i prolaznike, tvrde građani koji žive u ovom delu grada.
Prema njihovim navodima, problem traje već duže vreme, a uprkos obraćanjima nadležnim službama, rešenje još nije pronađeno.
„Nije stvar u tome da mi ne volimo životinje, naprotiv. Ovim psima je potrebna pomoć, da budu sklonjeni u azil ili udomljeni. Ovako, kada su u čoporu, postaju agresivni i napadaju decu, kao što se desilo jutros“, tvrde stanovnici ovog naselja.
Građani navode da su o problemu više puta obaveštavali nadležne, kao i da je, prema njihovim saznanjima, Osnovna škola „Vožd Karađorđe“ čak slala dopis JKP „Komunalac“ sa zahtevom da se problem reši, ali da do sada nije bilo konkretnih rezultata.
Posebnu zabrinutost izaziva činjenica da se čopor kreće upravo na potezu kojim svakodnevno prolazi veliki broj dece na putu do škole i vrtića.
Stanovnici ovog dela Leskovca ističu da ne traže uklanjanje životinja na nehuman način, već adekvatno zbrinjavanje.
„Potrebno je da psi budu smešteni u azil ili da im se pronađe dom. Ovako su i oni ugroženi, ali i građani, posebno deca“, navode meštani.

Ovo nije prvi put da Leskovčani upozoravaju na problem sa psima lutalicama. Pre nekoliko meseci slična situacija zabeležena je u Radničkom naselju, gde su psi takođe napadali prolaznike. Nakon medijskog izveštavanja i reakcije nadležnih, taj problem je rešen.
Građani sada očekuju da nadležne službe hitno reaguju i spreče mogućnost da neko dete ili prolaznik bude ozbiljnije povređen.
D.Matinković










































































