Dve godine je trajala izgradnja „leskovačkog Old Traforda“, kako je mnogo naših sugradjana nazvala novi stadion, kapaciteta 8.136 mesta, a za čiju je izgradnju potrošeno oko 2,5 milijardi dinara.
Za to vreme, sve selekcije Dubočice su prinudno trenirale i igrale po Leskovcu i okolini, a prvi tim igrao utakmice u Surdulici, Nišu, Vlasotincu, a najduže u Mrštanu.
Svi su sa nestrpljenjem očekivali i radovali se „novom domu“, ali je sve ostalo samo na tome. Zašto?
Nakon izgradnje kao vlasnik stadiona je „uknjižen“ grad Leskovac a kao KORISNIK GFK DUBOČICA.
Kao korisnik stadiona fudbaleri prvog tima Dubočice su samo igrali utakmice na njemu a trenirali na pomoćnom terenu ili u obližnjem Mrštanu, dok mlađe kategorije nisu mogle ni to, trenirale su i igrale, bez osnovnih uslova, na terenu sa veštačkom travom, a deca se u svim vremenskim uslovima presvlačila na otvorenom.
Za to vreme treninge i utakmice, u Evropskom takmičenju, na stadionu su imali fudbaleri Čukaričkog i to na 300km od Beograda. Po čijem odobrenju ili naređenju (političkom), pored svih stadiona, čak u Leskovcu?
U pauzi između dve sezone formirano je preduzeće, na nivou države, FSS stadioni doo, koje je pored stadiona u Zaječaru i Loznici, preuzelo upravljanje i nad stadionom u Leskovcu. Kako to, za sada, rade, vidi se po tome što stadion u Zaječaru još nije dobio upotrebnu dozvolu, a na stadionu u Loznici je po drugi put uništena travnata podloga.
Na početku sezone, po odobrenju nofoformiranog preduzeća FSS stadioni ili po političkom nalogu sa vrha, u Leskovcu će još malo početi svoje utakmice da igra pola Super i prve lige.
Svoje utakmice u Leskovcu, za sada, igraju Radnički iz Kragujevca, Radnički iz Niša, u petak će sa svojim utakmicama na stadionu krenuti i Radnik iz Surdulice.
Nadamo se samo da će se, u svoj ovoj gužvi, naći mesta i vremena da „domaća“ Dubočica trenira i igra na „svom stadionu“, u svom gradu, ali i kako će teren na stadionu „izdržati“ po dve utakmice svakog vikenda.
Da li je izgradnja tri nova stadiona bila politička odluka, a ne potreba, po principu jedan na zapadu, jedan na istoku a jedan na jugu zemlje?
I još nešto, veoma bitno.
DA LI JE TO DUBOČICA POSTALA PODSTANAR U SVOM GRADU I NA STADIONU KOJI NOSI NJENO IME?!?
J.Kostić
Sasvim logično. Svi FK u Srbiji su zakonski registrovani kao udruženja građana. Obzirom da niko od članova kao ni samo udruženje građana GFK Dubočica nisu uložili ni dinara da se napravi ovaj stadion, kao ni onaj prethodni, sasvim je logično da niko od tih članova uključujući i čitavo udruženje građana GFK Dubočica nema bilo kakvo vlasničko pravo nad istim.
To nikada nije bio stadion fudbalskog kluba Dubocica, vec gradski stadion i na gradu je da odluci ko i kako ga koristi.
A sta dugogodisnji pomovnik za sportska pitanja kaze na ovo? Mislim prima platu 20 godina da statira ili da radi, tumaci nam ovakve pojave uz obrazlozenja zasto i kako. Smesno je da vojska prima platu na ime drustvenih delatnosti, sporta, kulture, prosvete a da samo 1 covek uvek govori za sva sporna pitanja ovog sveta. Onda skinite sve sa budzeta, posto nicemu ne sluze. Imaju paradnu ulogu, da se smeskaju i seku vrpce. Moja baba ce to da radi za dzabe, samo za popularnost, da je mediji slikaju. Kakav bezovrazluk. Ali nijednom se nijedan pomocnik nije uhvatio u kostac, makar i da pogresi. Kitanovic je grub, agresivan, nevaspitano vredja. Ostali se kriju i mrtvi hladni uzimaju nezaradjene plate. Sram vas bilo!
Stadion i treba da bude u gradskom vlasništvu jer uprava kluba može sutra da se reši, da proda klub privatni ku, a sa klubom da proda i stadion koji nije izgradila.
Klub, bez odobrenja osnivača, ne može da se proda odlukom rukovodstva kluba. Toliko samo da znate. Ako se donese odluka da se klubovi privatizuju, onda će se privatizacija vršiti isto kao i privatizacija preduzeća u državnom vlasništvu. Tako je makar po zakonu, ali pošto sekta to ne poštuje, moguće je sve. Takođe stadionom upravlja posebno preduzeće koje je formirala država, tako da je po svemu i stadion u vlasništvu države, tako da i on se može prodati privatniku isto kao i preduzećeili zgrade u državnoj svojini. Prodaja ili privatizacija kluba ne znači i automatski da i stadion ide uz klub. To je tako i nikako drugačije ne može da bude.