Emotivan doček za leskovačke zlatne karatiste koji su pokorili Evropu i doneli u svoj grad čak 35 medalja

Bilo je i vatrometa, pesme, aplauza ali i suza ponosnica, kako su nam kazali roditelji koji su dočekali danas u podne leskovačke sportiste koji su sa Evropskog prvenstva u karate, u italijanskom gradu Riminiju, u svoj grad doneli čak 35 medalja.

Za reprezentaciju Srbije učestvovalo je 58 karatista koji su osvojili čak 68 medalja, a samo tridesetak Leskovčana je u konkurenciji od 2.500 takmičara iz 30 zemalja osvojilo 35 medalja.

„Izuzetno sam ponosna na svoju zemlju, na svoj grad i članove mog kluba. Ovo je istorijski trenutak za leskovački sport i jako sam bila ganuta ovim dočekom koji su nam pripremili“, kazala je za Rešetku Jelena Stanojević, inače selektorka srpske reprezentacije i predsednica leskovačkog Karate kluba „Unsu“.

A Leskovac je zahvaljujući ovim sportistima ponovo dobio i najmlađeg prvaka Evrope.

U pitanju je sedmogodišnja Mila Nikolić koja je odbranila titulu prvaka Evrope u disciplini kihon-kumite, i pored toga osvojila još tri zlatne medalje.

Inače, ovo je zaista istorijski dan za leskovački i sprksi sport jer su karatisti iz Leskovca prošle godine na 35. Evropskom karate šampionatu u Beogradu osvojili 16 medalja. Ove godine duplo više.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.