U kompaniji “Mladost” u Leskovcu danas je zvanično otvoren novi pogon sa automatizovanom proizvodnjom crepova, u koju je uloženo 30 miliona evra, a gde je zaposleno još 50 naših Leskovčana.
Sada, ova kompanija sa tradicijom dugom više od veka i koja ove godine slavi 110 godina postojanja, broji oko 250 zaposlenih koji, uz pomoć najsavremenijih mašina, godišnje u Leskovcu proizvedu 55 miliona komada crepova.
„Ovaj pogon odlikuje najnovija tehnologija proizvodnje koja u poslednjih 12 godina nije primenjena nigde u Evropi. Urednost i čistoća pogona se može meriti sa apotekom, i roboti se nalaze na svakom segmentu proizvodnje. Mladost je firma sa tradicijom dugom 110 godina i njen razvoj je još jedan dokaz da grad Leskovac sa BFC sertifikatom i procentom ispunjenosti kriterijuma od 96,33% ima povoljnu poslovnu klimu, što pogoduje unapređenju rada inostranih i domaćih investitora. Proizvodi sa oznakom Made in Serbia, se izvoze u Veliku Britaniju, Južnu Koreju, Tursku, Albaniju i sve zemlje bivše Jugoslavije“, kazao je gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović koji je sa saradnicima obišao novi proizvodni pogon.
Nakon obilaska kompanije gradonačelnik je naglasio da je Mladost kompanija koja je pravi spoj tradicije i savremenih tehnologija i naglasio da je dimnjak koji se nekada koristio jedan od simbola grada, a da moderne mašine i novi radnici predstavljaju budućnost Leskovca.
“Zato će lokalna samouprava grada Leskovca nastaviti da održava dobru saradnju sa svim privrednicima i doprinosi pružanju mogućnosti našim sugrađanima da rade i privređuju čime se ostvaruje cilj rukovodilaca da živimo u stabilnom, razvijenom društvu otvorenom za prosperitet i boljitak“, naglasio je on.
Prema rečima generalnog direktora kompanije Mladost pod čijim okriljem posluju i fabrike energetskih blokova u Maloj Plani, Vlasotincu i Stalaću, za kvalitet crepova je bitna primarna prerada.
“Počinje u mlinu zapremine 90 tona i prolazi kroz dugi proces gde se dobija glina samlevena na 0,6 mm. Ugrađen je i sistem za otprašivanje vredan 200 hiljada evra te nema prašine jer završi u filterima i vraća se u proces. U planu je izgradnja fotonaponske elektrane. Mi već koristimo gas i što se tiče zagađenja to je najbolje rešenje. Saradnja sa lokalnom samoupravom je na visokom nivou, mi često iznosimo brojne zahteve i do sada smo uspeli da rešimo sve izazove“, kazao je Terzić.
On je istaklao da je “Mladost” društveno odgovorna kompanija koja pomaže mnoge segmente društva, te da će asfaltirati sve oko pogona o svom trošku do kraja ovog meseca.
“Ovde je nekada bila periferija grada, svesni smo da postoje problemi, ali ćemo se potruditi da ih svedu na minimum, koristimo gas i asfaltiranje će doprineti uređenju. Tridimo se da naši zaposleni budu zadovoljni. Radnik na traci ima platu 45 hiljada pa naviše, ima i raznih stimulacija oko praznika, svaki prekpvremeni rad se uredno plaća“, istakao je direktor.
Kako se navodi na zvaničnom gradskom sajtu, rukovodstvo kompanije je svesno da pored čuvanja i negovanja proverenih tajni zanata mora ići u korak sa najsavremenijim tehnikama proizvodnje.
super,a sta sa onim rupama gde kopate? mala grabovnica i ciflucke-,eko katastrofa,,,,unistili ste poljoprivredno zemljiste i foru i faunu na njoj…da li ste dobili saglasnost od ekoloske inspekcije i plus drugih na nivou RS a ne lokalnih robin hudova?
koliko vam zakon daje pravo? 40 cm,,,,koliko kopate? preko 4 m.!
kamioni prasnjavi bez cirade bagdalini i strokavi sa voznjom max za sto vise tura?
koliko vozac sme da vozi? a vozi 12 sati….bezbednost nuuula!!!!! zagadjenje maksimalno,steta prevelika…
ko to trpi? narod? a vi pare na stetu nas u dzep jeli i eto profita?
normalno kad se izbegava sve sto moze i ja bi tako zaradio a i ostali….