Novo odugovlačenje konačnog završetka trga u Leskovcu jer se na tender za izgradnju pilona niko nije javio

Grad Leskovac je preko JP “Urbanizam i izgradnja” raspisao novu javnu nabavku za izgradnju pilona na nezavršenom centralnogm gradskom trgu poslednjeg dana prošle godine jer se na prvi niko nije javio.

.

To praktično znači dace se na završetak trga čekati još duže jer je ovo poslednji posao koji bi trebalo da zaokruži izgradnju leskovačkog “Skadra na Bojani”.

Posao je vredan 15 miliona dinara, a drugi konkurs je otvoren do 24. januara.

Podsetimo, komisija koja je odlučivala o radovima koji su podneti na konkurs za pilon koji će se nalaziti na centralnom gradskom trgu u Leskovcu odlučila se za zajednički rad koji su podneli Miloš Krstić iz Beograda, Nemanja Petrović iz Beograda, Dalibor i Danijel Mikluljanac iz Blaca.

U obrazloženju komisije za prvonagrađeni rad piše da je na pilonu simbolika koja se odnosi na tekstilnu industriju i “zlatno doba Leskovca” suptilno naglašena, ali jasno uočljiva. Kako se dodaje, prisutna je i simbolika uzdizanja u prostoru kao aprstraktni prikaz budućnosti i razvoja grada.

Pisali smo i tome da će rasvetu vrednu skoro 14 miliona na trgu u Leskovcu postavljati Vranjanci.

A još dodatnih sedam miliona dinara građani će platiti i za postavljanje dodatnihgranitnih klupa na dva oslonca od granite iz domaćeg kopa, kao i izrada stepenika – podesta u parku.

Juče je na portalu javnih nabavki saopšteno da će te radove izvoditi leskovačko preduzeće Sistem SNL gradnja za koje je gradonačelnik Goran Cvetanović u nekoliko navrata obećavao da će se potruditi da nikada više ne dobiju jedan tako odgovoran posao u ovom gradu.

To znači da će svi ovi radovi koštati ukupno dodatnih 36 miliona dinara.

U ovu cenu ne računamo postavljanje makete starog Leskovca koja je oštećena odmah nakon što je osvanula na nezavršenom gradskom trgu, a koštala je građane Leskovca 800.000 dinara, tačnije nešto više od 6.800 evra.


Radovi na nezavršenom gradskom trgu u Leskovcu su počeli 12. novembra 2019. godine i do danas nisu završeni.

Zbog čestih prozivki oko izgradnje gradskog trga gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović je u junu prošle godine naložio svom pravno timu da prikupu svu dokumentaciju i preda je Odeljenju za organizovani kriminal i Privrednom sudu.

Cvetanović je govoreći o budžetu i rebalansu kojim je budžet za ovu godinu povećan rekao da mu je drago što imaju kritičare i one koji „se međusobno ne uvažavju i ne poštoju a koji kada napišu nešto nakon izvesnog vremena sve obnove misleći da će tako napraviti štetu njemu ili njegovom timu“, ne precizirajući na koga misli.

„Znate o trgu ja mislim da je preko 200 tekstova napisano. Ja sam dao naredbu Zornu Vukašinoviću, sekretaru Skupštine, i pravnom timu da sve pripreme materijale i predaju i organizovanom kriminalu i Privrednom sudu da ispitaju sve od početka do kraja i da izađu sa tim“, rekao je tada Cvetanović, i od tog momenta se navodna istraga više nije pominjala u javnosti.

U međuvremenu se nova fontana na tom trgu nekoliko puta kvarila i nikada nije proradila punim kapacitetom, pa ni danas, jer poslednja dva mlaza u redu uopšte i ne bacaju vodu.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.

2 Komentara
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare

Verovatno ozbiljne firme misle da su takvi tenderi namešteni i zato ne učestvuju na njima.
A možda bi se neko i javio, ali je sigurno velika provizija…

A možda i ne smeju da se jave, jer je odredjeno ko sme. Ako bi se neko javio, to bi bilo okarakterisano kao drskost, pa bi se slala inspekcija u preduzeće.