Tradicionalne konjičke trke povodom obeležavanja Dana grada Leskovca, organizovane su na leskovačkom hipodromu, a pobednički pehar otišlo je grlu Gibson Boko iz Beograda kojim je upravljao kasač Miodrag Pantić iz Pančeva.
Brojni ljubitelji ovog sporta imali su priliku da celog dana uživaju u aktivnostima, poput defilea okupljenih konja i konjičko – kasačkih trka koje je Konjički klub „Dubočica 1933“ organizovao.

Trke održane tek danas jer je 11. oktobra manifestacija bila odložena zbog ložih vremenskih uslova, a otvorila ih je nrodna poslanica iz ovog grada Olivera Pešić.
Inače, konjičke trke u Leskovcu ima tradiciju dugu oko 80 godina i održavaju se pod pokroviteljstvom je grada.











































































tužan sam nakon čitanja već prvih redova…