Odbornik u Skupštini grada Leskovca ispred Demokratske stranke Saša Stojanović jedan je od dvoje opozicionara iz lokalnog parlamenta čijeg potpisa nema na otvorenom pismu predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću od koga se traži da ga oni lično upoznaju sa, kako tvrde korupcionaškim aferama gradonačelnika Gorana Cvetanovića prilikom njegovog obilaska ovog grada u subotu.
Kako kaže, njega niko od kolega iz opozicije nije pozvao da stavi svoj potpis, ali da bi u svakom slučaju tu incijativu potpisao iz solidarnosti.
“I pored toga, ta inicijativa ima moju podršku i mislim da je jedan od koraka, doduše, ne najvažniji. Mislim da trenutno postoje mnogo važnije stvari. Sa druge strane, uveren sam da Aleksandar Vučić itekako dobro zna šta se dešava u Leskovcu i da nema potrebe da se od njega traži izjašnjavanje. Ono što nam sada predstavlja problem je kako pomoći prosvetarima, ljudima u PIO Fondu koji su izgubili posao, ljudima u pozorištu. Aktivnosti Demokratske stranke biće prevashodno upućene solidarnim aktivnostima – kako pomoći ljudima koji su zbog svega ovoga ostali bez posla”, kazao je on.
Podsetimo, 20 potpisanih odbornika u ime građana i građanki traže da se grad oslobodi terora organizovanaog kriminala.
“Mi, dole potpisani, odbornici Skupštine grada Leskovca želimo da ‘Počasnog građanina’ (manjeg dela stanovnika grada Leskovca) zvanično upoznamo (mada smo sigurni da on to zna) sa činjenicom da je gradonačelnik i član predsedništva SNS-a, Goran Cvetanovic, građanima Leskovca poznat kao šampion korupcije”, navodi se u poslatom saopštenju.
Dodaje se da je Cvetanović za 12 godina apsolutne vlasti u Leskovcu, uspeo da pretvori grad Leskovac u grad organizovanog kriminala.
“Što se moze utvrditi upoznavanjem sa, od strane Interpola, dostavljenim transkriptima razgovora preko SKAJ aplikacije. Zbog toga je grad Leskovac, od srednje razvijenog grada u republici Srbiji, pao na poslednje mesto po prosečnoj zaradi. Po zvaničnim statističkim podacima izvršenog popisa, broj stanovnika grada Leskovca, u periodu od 2011. do 2021 godine, smanjio se za više od 20.000 građana”, ističe se.
Odbornici opozicije tvrde i to da je zahvaljući njihovom angažovanju u poslednjih godinu dana pokrenut krivični postupak, uz pritvaranje i priznavanje krivice, protiv zamenika gradonačelnika i potpredsednika GO SNS Leskovac, inače višedecenijskog gradonačelnikovog ličnog i partijskog prijatelja.
“Tokom ove akcije privedeno je 12 funkcionera SNS-a kao i šef građevinske inspekcije … Svakodnevno se saslušavaju predstavnici vlasti i SNS-a, što je samo potvrda da je Leskovac najkorumpiranija lokalna samouprava. Šampion korupcije-Mesko, nije još uvek uhapšen jer, kako on tvrdi, ‘štiti ga Aca’”, konstatuje se u otvorenom pismu.

D.Marinković










































































Ako se dobro secam odbornik Stojanovic nije zeleo da potpise zahtev za odrzavanje sednice za smenu Meska, iako je pozivan i vise puta mu nosen papir na potpis.
Pitanje koje najvise zanima gradjane je zasto je 20 odbornika potpisalo, a Vas niko nije ponudio da potpisete, iako se slazete sa otvorenim pismom.
Odgovor treba da date najpre sebi, zatim i drugim ljudima u ovom gradu.
Verovatno nije pozvan jer se tom delu opozicije nije dopalo njegovo nazovi opoziciono dodvoravanje sadašnjoj vlasti što je i potvrdio nepotpisivanjem peticije za smenu gradonačelnika, svog školskog druga…
Aman Čarli … idi kući.
Ja koliko znam nepisana pravila novinarske profesije trebalo je da odbornici svojim izjavama potvrde naslov urednika, ali koliko vidim gospodin Stojanovic se izjasnio da bi potpisao otvoreno pismo, na drugim portalima objavljeno da bi i Stevcic potpisao otvoreno pismo, dakle svi osim Jelene Spiric koja nije potvrdila da bi potpisala, iz cega proizilazi da bez obzira na iritirajuci naslov teksta koji je povod svemu, ipak svi razumeju nameru i sadrzinu otvorenog pisma.
A oskar kao nezna za afere dotičnog,verovatno ih i sam pumpa,