Proteklog vikenda u sali Pedagoške akademije u Pirotu održano je prvo kolo lige Bokserskog saveza jugoistočne Srbije, pred oko stotinu ljubitelja ove plemenite veštine. Na takmičenju su učestvovali klubovi iz regiona, a odigrano je ukupno 16 mečeva.
Bokserski klub „Arena“ iz Vlasotinca imao je zapažen nastup – njihovi takmičari osvojili su dve srebrene medalje. U juniorskoj kategoriji do 70 kg Nikola Marković osvojio je drugo mesto, dok je u kategoriji omladinaca do 71 kg srebro pripalo Vukašinu Mitiću.
Pored njih, još dva bokserska predstavnika Vlasotinca učestvovala su na takmičenju, ali nisu ostvarila rezultate zbog okolnosti. Pešić Janka nije nastupio iz zdravstvenih razloga, dok Jovan Dimitrijević nije imao adekvatnog protivnika sa dovoljno iskustva.
Trener kluba Milan Jović istakao je da se tim već priprema za drugo kolo lige koje će se naredne nedelje održati u Nišu.
„Očekujemo da konkurencija bude sve veća kako takmičenje odmiče, a naši boksere pripremamo za decembarsko Prvenstvo Srbije u Loznici“, rekao je Jović.
D.Marinković









































































