Kako je Rešetka pisala u nekoliko navrata, apeli žitelja bojničkog sela Stubla da izdejstvuju bar jedan saobraćajni znak ili usporivač saobraćaja, makar pored škole, do sada nisu urodili plodom. Odsustvo reakcije bilo kod nadležnog organa ili institucije, primorali su Stubličane da pomoć zatraže od zaštitnika građana
U odgovoru ombudsmana stoji da je ova institucija pokrenula ispitni postupak povodom navedenih pritužbi na rad opštine Bojnik i istoj naložila da se o svemu izjasni.
Ispitujući predmetne navode meštana Stuble, zaštitnik građana je utvrdio da su ispunjeni uslovi za pokretanje postupka kontrole zakonitosti i pravičnosti rada opštine Bojnik, istovremeno joj naloživši da, u roku od sedam dana, dostavi izjašnjenje o svim činjenicama i okolnostima.
Kada prikupi sve relevantne informacije, ombudsman će izreći mere u skladu sa svojim nadležnostima, a u slučaju da opština Bojnik ne postupi po Zaključku, zaštitnik građana će o tome obavestiti nadređeni organ, Vladu, Narodnu skupštinu i javnost.
Da podsetimo, grupa meštana Stuble se, u više navrata, obraćala lokalnim nadležnim organima i preduzećima sa molbom da se u selu postavi makar jedan saobraćajni znak, kao i usporivač saobraćaja pored škole, jer se zbog velike frekvencije saobraćaja i često neprilagođene brzine, u opasnost dovodi bezbednost žitelja, a posebno dece.
Ni na jedan od njihovih zahteva nadležni do sada nisu reagovali.
Nije, doduše, u zakonskom roku reagovao ni zaštitnik građana. Tek nakon što su Stubličani zapretili tužbom, ombudsman je preduzeo konkretne korake.
S. Stojiljković














































































