Neformalno udruženje „Savet za borbu protiv organizovanog kriminala, mita i korupcije“ iz Vranja saopštilo je da je u Opštoj bolnici u Vranju utvrđen mogući slučaj sukoba interesa, jer je na Odeljenju interne medicine zaposlena osoba koja istovremeno poseduje i privatnu firmu iz oblasti nege i održavanja tela.
Prema navodima Saveta, reč je o Jovani Đorđević, zaposlenoj u vranjskoj bolnici, koja je ujedno registrovana kao preduzetnica pod imenom “BONE CARE”, sa šifrom delatnosti 9604 – „delatnost nege i održavanja tela“.
„Tokom provere institucionalne transparentnosti, bolnica nije dostavila podatke o zaposlenima koji obavljaju i privatnu delatnost, čime je prekršena obaveza potpunog informisanja i potencijalno prikriven sukob interesa“, navodi se u saopštenju.
Savet je najavio da će zbog ovoga biti podnete krivične prijave protiv odgovornih lica u Opštoj bolnici u Vranju, zbog sumnje na nesavesno postupanje i prikrivanje relevantnih podataka, i to Višem javnom tužilaštvu – Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije.
Takođe, udruženje će tražiti i raskid radnog odnosa sa Jovanom Đorđević, uz obrazloženje da je u pitanju nespojivost javne funkcije i privatne delatnosti u istoj oblasti.
„Očekujemo hitnu reakciju nadležnih organa i pokretanje disciplinskog i krivičnog postupka u skladu sa zakonima Republike Srbije – Zakonom o radu, Zakonom o zdravstvenoj zaštiti i Zakonom o sprečavanju korupcije“, zaključuje se u saopštenju.
D.Marinković












































































Zašto je ovo čudno? Koliko njih ima privatne ordinacije koje nisu iznsčičnih struka već iz istih. Pa se ništa ne dešava. Evo samo jedan primer poliklinike Prokopović u Leskovcu koju drži užasni urolog zapošljen u istom gradu. Čovek koji otvoreno svoje pacijente šalje na sopstvenu privatnu kliniku umesto da ih leči u Domu zdravlja.