Metaloplastika porazila rukometaše Dubočice u Leskovcu

Bolja odbrana i bolji napad rukometaša Metaloplastike napravila je večeras leskovačkim superligašima problem, pa su rukometaši Dubočice 54 izgubili na svom terenu rezultatom 29:35 u 4. kolu plej of-a ARKUS lige.

U prvom poluvremenu Šapčani su startovali sa dobrom igrom i napravili razliku od 8 golova, koja je po svemu sudeći bila nedostižna za domaću ekipu, pa je rezultat prvog dela utakmice bio 19:11.

U drugom poluvremenu, Dubočica je, pored velike želje za pobedom, pokazala i veliku borbenost na terenu, pa je uspela da smanji razliku od 8 na 4 golova prednosti.

U nastavku meča usledila je uzbudljiva igra i prava borba za pobedom.

Tresla se mreža na obe strane, ali Leskovčanima je opet najveći problem bila jaka odbrana i napadi protivnika.

Na kraju, ipak, zaslužen trijumf Metaloplastike i njihova četvrta pobeda i osam bodova, kao i drugo mesto na tabeli koje dele sa Vojvođanima.

Za leskovačke superligaše ovo je bio drugi uzastopni poraz, a trenutno su na 7. mestu na tabeli sa jednom pobedom i dva osvojena boda.

Andrija Atanasković za ekipu Dubočice postigao je večeras najviše golova, 6, dok su njegovi saigrači Vanja Nikolić i Nikola Cvetković postilgi po 5 golova.

Narednog vikenda, u 5. kolu plej of-a ARKUS lige Dubočica 54 igraće protiv ekipe „Radnički“ Kragujevac na njihovom terenu.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.