Iako se stalno krpi, nadvožnjak kod Bobišta, na izlasku iz Leskovca, mesecima tone sa obe strane. Na kolovozu je trenutna razlika u visini i do 20 centimetara, te je za one sa strane problem što kad nalete udaraju podom automobila, mimoilaženje je gotovo nemoguće, dok za bicikliste ta razlika može biti fatalna.
“Tu je akva park, bila je Roštiljijada,a to je ulaz u grad za one koji u njega dolaze, predstavlja opasnost i za nas koji tu živimo. Samo je pitanje je vremena kada će nešto da se desi”, komnetarišu meštani Bobišta.
U naselju Bobište ima oko hiljadu domaćinstava, a prosečan broj članova po domaćinstvu je 3,53. U njemu živi oko 2.500 punoletnih građana, a prosečna starost stanovništva iznosi 37,8 godina (37,5 kod muškaraca i 38,1 kod žena). U vreme migracije i odseljavanja ljudi iz unutrašnjosti Srbije ka Beogradu ili inostranstvu, ovo naselje sa vrtoglavim rastom novih stanovnika predstavlja svojevrsni fenomen.
U lokalnoj samopravi, se trude da se izore sa rešavanjem infrastukturnih problema meštana, koji nisu mali niti beznačajni. Poslednje značajnije rađeno na ulazu u ovo naselje jeste postavljanje osvetljenja na nadvožnjaku pre pet godina.
Idealno za kružni tok. Bezbednost pre svega, a ulaz u grad dobije daleko lepši izgled.
Naravno da je mozgova kao sto nije tamo gde bi trebalo da ih je…odavno bi tu trebalo napraviti kruzni tok.
Puno se radi, a ima još mnogo da se uradi.
Moja zamerka kod izgradnje Bul. Nikole Pašića je što se nije gradio kružni prelaz kod prodavnice ABC već ostaju semafori, pa će tu i dalje biti zadržavanja i velikih gužvi pogotovu u vreme kada krenu dolasci/odlasci sa posla, kao i prilikom silaženja sa nadvožnjaka kod „Bipca“ jer po meni i tu je trebalo imati u planu kružni tok.
Nije pitanje koliko se radi, već šta se radi, kako i koliko je to kvalitetno. Bulevar Nikole Pašića je najbolji primer, ne znanja, ne postojanja struke projektanta koje ide do prostog laicizma. Nisam stručnjak, ali svako normalan vidi, da je raskrsnica kod Bibca, katastrofa i nezabeležena u istoriji izgradnje saobraćajnica. Niti ko zna ko ima prednost niti je jasno ko gde ide i kako se uključiti i isključiti iz te raskrsnice. Da je bilo iole mozga kružni tokovi bi bili izgrađeni i tu i kod ABC-a i kod benzinske pumpe Zoljevo i rešili bi se svi problemi. Kako je to u Nišu rešeno i kako dobro funkcioniše saobraćaj sa kružnim tokovima, mogao se uveriti svako ko je bio u Nišu. Svuda u Srbiji i Evropi se sve više ide na kružne tokove, jer su veoma efoikasni, ne stvaraju gužve i mnogo su jeftiniji od semafora. Ali avaj, ovi stručnjaci u gradu to en vide, ili bolje rečeno ne znaju i svoju nesposobnost i neznanje pokazuju na svakom koraku.