Letnja sezona je u punom jeku, a smena turista uslovila je ogromne gužve na graničnom prelazu Preševo između Srbije i Severne Makedonije.
Došlo je do potpunog kolapsa, a formirana kolona vozila proteže se kilometrima.
“Očekivali smo gužvu, ali ne i baš ovakvu katastrofu. Ovo je pakao. Čekamo satima, deca plaču, velika je vrućina. Više nemamo ni vode, nadamo se samo da će se ova agonija što pre završiti i da ćemo konačno već jednom ući u Grčku”, rekla je za Rinu Jelena S. iz Čačka koja se sa porodicom uputila u jedno od grčkih letovališta.
Ona dodaje da su mnogi ljudi iz automobila izašli napolje i šetaju se po graničnom prelazu, a kako ističe jednoj devojci je pozlilo i intervenisala je Hitna pomoć.
Ono što dodatno dalje kroz Grčku usporava saobraćaj do grčkog primorja jesu radovi na obilaznici oko Soluna.
Tu se svakodnevo formiraju dugačke kolone vozila.
Ljudi, ne krećite na put vikendima, tad je uvek kolaps. Ili bar idite na Prohor, jeste duže al se bar ne kuvate u mestu na 40+
21. Vek, brzi auto putevi m, mocne limuzine, pa neka se nadje krivac za ovo izivljavanje ili treba srusiti te kontejnere gde se daju pasosi