Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas, na niškom aerodromu „Konstantin Veliki“, predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen, koja boravi u poseti regionu.
Vučić i Fon der Lajen će zatim obići radove na izgradnji gasnog interkonektora izmedu Srbije i Bugarske.
„Drago mi je što ću danas, zajedno sa Fon der Lajen obići radove na izgradnji gasnog interkonektora između Srbije i Bugarske, projekta od izuzetne važnosti ne samo za našu zemlju, već i za ceo region Zapadnog Balkana i Evropu”, napisao je Vučić na instagram profilu „Budućnostsrbije”, uz fotografije dočeka.
On je gošću iz Brisela na niškom aerodromu dočekao sa buketom cveća.
Vučić se obratio prisutnima tokom obilaska radova na izgradnji gasnog interkonektora između Srbije i Bugarske.
„Ova, i sve druge podrške koje dobijamo od evropskih partnera, veoma su važne za našu zemlju, a ja verujem da ćemo i u budućnosti imati još bolju saradnju, te da ćemo brže postizati nove uspehe. Razvoj gasne infrastrukture znači ogromnu šansu za dolazak novih investicija na jug Srbije, a mi ćemo razmišljati kako da se u budućnosti spojimo sa Crnom Gorom, Bosnom i Hercegovinom i Republikom Srpskom“, kazao je Vučić.
Predsednik Srbije i predsednica Evropske komisije razgovaraće kasnije danas, u 18 sati, u Beogradu.

















































































