Nešto pre dva sata izbio je veliki požar duž magistralnog puta Niš–Priština, na izlazu iz Prokuplja u naselju Suva česma. Vatra je u kratkom roku zahvatila veliki prostor i u jednom trenutku ozbiljno zapretila kućama u naselju, ali su zahvaljujući brzoj reakciji vatrogasaca, meštana i vlasnika kuća, tri domaćinstva sačuvana.
„Bio sam da ostavim neke stvari i taman krenuo prema gradu, kada me zove brat i kaže da gori dole kod nas. Mislio sam da se šali, ali kada sam se vratio, imao sam šta da vidim – vatra je stigla do kuće“, ispričao je jedan od vlasnika za Rešetku.
Zbog stresa izazvanog situacijom, jednoj osobi je pozlilo, ali prema prvim informacijama, nema težih posledica.
Sumnja se da je požar krenuo od niskog rastinja kraj magistrale, ali tačan uzrok još nije poznat. Vetar dodatno otežava gašenje, a vatra se širi ka naselju Potočić. Oko kuća je, međutim, požar lokalizovan.
Istovremeno, u Leskovcu je lokalizovan požar u ataru naselja Gornje Stopanje, gde je gorelo nisko rastinje. Takođe, primećen je i manji požar iza Hale sportova „Dubočica“.
Iz Gradske uprave Leskovca još jednom su apelovali na građane da ne pale vatru na otvorenom, ne spaljuju biljne ostatke i ne bacaju opuške u prirodu. Takođe, pozvali su na pažljivo rukovanje poljoprivrednim mašinama i pravilno odlaganje otpada.
„Brzom intervencijom Vatrogasno-spasilačke jedinice iz Leskovca sprečeno je dalje širenje požara prema kućama“, navodi se u saopštenju.
Nadležne službe ostaju na terenu, a građanima se savetuje maksimalna opreznost kako bi se sprečile nove vatrene stihije.
B.Roganović, D.Marinković












































































