Fudbaleri Crvene zvezde slavili u Nišu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Nišu ekipu Radničkog sa ubedljivih 5:1, u utakmici 29. kola Super lige Srbije.

.

Trostruki strelac za crveno-bele bio je Aleksandar Katai, u 25. i 48. i 61. minutu, a u strelce su se upisali i El Fardu Ben u 75. i Nenad Krstičić u 86. minutu. Jedini gol za Radnički postigao je Stefan Mitrović u 33. minutu.

Zvezda se ovom pobedom ponovo izjednačila sa Partizanom na vrhu tabele sa 78 bodova, dok je Radnički četvrti sa 40 osvojenih bodova.

Crveno-beli su poveli u 25. minutu golom Kataija glavom sa peterca, a posle dobrog centaršuta Milana Rodića sa levog boka.

Radnički je izjednačio osam minuta kasnije pogotkom Mitrovića. Igrač Radničkog je pobegao odbrani Zvezde i izašao sam ispred Milana Borjana i pogodio za 1:1. Delovalo je da se Mitrović aktivirao iz ofsajda, ali je loptu glavom zakačio Stefan Eraković.

Milan Savić je u 41. minutu, pet minuta posle prvog zaradio i drugi žuti karton i ostavio Radnički sa igračem manje na terenu.

Posle tri minuta igre u drugom poluvremenu, Katai je iskoristio gužvu u šesnaestercu i lošu reakciju odbrane Radničkog i ponovo doveo svoj tim u vođstvo.

Katai je svojim trećim golom na utakmici u 61. minutu praktično stavio tačku na ovaj meč. Rodić je centrirao sa leve strane, Katai je šutirao glavom i pogodio mrežu u čemu mu je pomogao i golman Filip Dujmović koji je loše intervenisao.

Ubedljivu pobedu Zvezde u Nišu potvrdili su El Fardu Ben u 75. minutu, posle asistencije Kataija, i Krstičić u 86. minutu.

Fudbaleri Crvene zvezde će u poslednjem delu regularnog dela takmičenja dočekati Radnički 1923, dok će niški tim gostovati Mladosti.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.