U Razvojnom savetovalištu i Savetovalištu za mlade Dečijeg dispanzera Leskovac dostupna je pomoć roditeljima i deci koji se osećaju uplašeno i nebezbedno, saopštila je preko društvenih mreža pishološkinja Snežana Stojanović Plavšić.
Ona je ujedno podelila i opšte informacije o tome kako razgovarati sa decom u kriznim situacijama.
“Kao roditelj, prirodno je da osećate zabrinutost i da imate nedoumice kako da razgovarate sa svojom decom o kriznoj situaciji kojoj trenutno svedočimo. Važno je da znamo da se deca okreću svojim roditeljima da bi se osećala bezbednom. Ovo važi za svu decu, bez obzira na njihov uzrast, bilo da su mališani, adolescenti ili čak mladi odrasli”, navodi se u uvodu objavljenih smernica koje je izradio PIN u saradnji sa Odeljenjem za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu, sastavili smo kratke smernice za roditelje koje nude savete za razgovor sa decom o kriznim situacijama.
Socijalni radnik i prodični psihoterapeut iz Leskovca Marina Momčilović apelovala je na roditelje da se više bave svojom decom.
“Prevencija manje košta…manje boli…a najmanje može da našteti. To nam nedostaje. Koliko još Kosta ima u ovoj nasoj Srbiji? Mislite o tome…Ja ne smem ni da pomislim, samo se molim da se ovo nikad ne ponovi, ali se bojim da hoće”, prokomentarisala je ona.
OVDE možete da pogledate i razmotrite savete za pomoć svojoj deci kako da se izbore sa posledicama traumatskog događaja.