Ako je prošlogodišnji plasman leskovačkog rok benda “Frontmeni“ u polufinale čuvene “Gitarijade“ neko mogao i da protumači kao početničku sreću, činjenica da ga je žiri i 2025. uvrstio među deset najboljih na ovom prestrižnom muzičkom takmičenju, takvo tumačenje potpuno demantuje. Pitali smo ih kako teku pripreme, kakva su očekivanja, a kakvi planovi nakon Zaječara
Slučajnost nije, imajući u vidu činjenicu da se stručni žiri “Gitarijade“ svake godine menja. Lane su stigli do polufinala, ove ušli ponovo u top 10, pa je lako pretpostaviti da je njihova muzika kvalitetna i vredna nastupa u završnici prestižnog muzičkog festivala, koja će na zaječarskoj Kraljevici biti održana 58. put:
“ Slažem se da nije slučajno i verujem da su nas kod žirija preporučili dobra muzika i autentičnost. Nastupićemo sa dvema autorskim pesmama: “Novi svet“ i “Skakavci“. Nadam se da ćemo nadmašiti prošlogodišnji uspeh i plasirati se u finale. Već to bi, za nas, bila nagrada za trud, ali i potvrda da radimo nešto što se ne dopada samo nama, već i drugima. Mi smo bend koji voli i neguje rok muziku, od balada do tvrdog zvuka. Potrudićemo se da publika u Zaječaru, uživa u našem nastupu, tačnije nastupima, jer verujem da će ih biti više’, priča za Rešetku frontmen “Frontmena“, Milan Stanković.

Ovaj mladi sastav postoji nešto više od dve godine i gotovo odmah po formiranju odlučeno je da se testira ukus javnosti i to učešćem na “Story festu“, u rovovima Niške tvrđave. Premijerni nastup i odmah trijumf:
“ To je autorsko takmičenje neafirmisanih bendova, a mi smo nastupili sa svojom prvom pesmom “Probudi me“ i, očigledno, zavredili pažnju žirija i publike. Ta pobeda nam je dala krila. Bubnjar Bojan Veličković, autor teksta, nastavio je sa još više elana da piše, pa su se tako počele da rađaju nove pesme. Izabrali smo već i one koje će se naći na našem albumu prvencu, koji bi trebalo da se pojavi naredne godine“.
Milan veruje, prenoseći istovremeno i razmišljanja ostatka benda, da bi ponovljeni prošlogodišnji uspeh, a posebno ulazak u finale, a zašto ne i pobeda na “Gitarijadi“, “Frontmenima“ široko otvorila vrata produkcijskih kuća:
“ Plan je napravljen i naš prvi album će izaći naredne godine. Uspeh u Zaječaru bi to samo mogao da ubrza i obezbedi nam bolje uslove za produkciju, a svoj san ćemo slediti bez obzira na sve. Plairamo da, odmah zatim, uradimo i nekoliko spotova, ali o tom, potom. U svakom slučaju, čast nam je da, uz jedan niški bend, predstavimo rok potencijale juga Srbije, kome talenta i kvaliteta nikad nije manjkalo. Uveliko se spremamo za kraj avgusta. Dva polufinala će biti održana 28. i 29. , a finale, nadamo se, sa nama u njemu, 30. avgusta“.
Pored takmičenja, “Gitarijada“ ima i revijalni deo, a on je, rekli bi neki, nikad zanimljiviji: S.a.r.s., Brkovi, Whitesnake Experience By The Members Of Whitesnake, Kerber, Riblja čorba i Goblini, nastupaće nakon oficijelnog takmičarskog programa. Cena ulaznice je 1.000 dinara za veče, odnosno 2.000 za sve tri večeri.
S. Stojiljković










































































