Novi juniorski nacionalni rekord donosi plivač „Dubočice“

Od 5. do 10. jula u rumunskom Otopeniju održano je Evropsko prvenstvo za juniore, a među plivačima Srbije našao se i Leskovčanin Uroš Živanović koji je u trci na 50 metara prsno osvojio bronzanu medalju, dok je na duplo dužoj deonici postavio nacionalni juniorski rekord.

.

Mladi Živanović takmičio se na 50, 100 i 200 prsno, a najkraću trku završio je za 27.69, što mu je bilo dovoljno za 3. mesto.

Na 100 metara, Živanović je u polufinalu postavio juniorski nacionalni rekord sa 1.01.69, dok mu je u finalu pobedničko postolje za malo izmaklo.

Na 200 metara mladi Leskovčanin nije uspeo da se plasira u finale, pošto je u polufinalu na kraju zauzeo 14. mesto.

Ovo je u poslednjih nedelju dana druga velika medalja za plivački klub Dubočicu, grad Leskovac i Srbiju, naime Nina Stanisavljević je pre nedelju dana osvojila svoju prvu seniorsku medalju i to zlatnu na Mediteranskim igrama u Alžiru.

Svemu ovome veliki doprinos je dao glavni trener PK Dubočica I selektor plivačke reprezentacije Srbije , Dušan Veličković.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.