Sudije u Leskovcu nemaju pojma šta da rade sa prijavama građanima koji su učestvovali na protestima?

I dok je Prekršajni sud u Nišu odlučio još pre par dana da stavi van snage prekršajni nalog niške saobraćajne policije podnet protiv pojedinih demonstranata koji su u ovom gradu digli glas protiv nakaradnih zakona o eksproprijaciji i referendumu i rekli ne Rio Tintu, u Leskovcu se situacija odvija potpuno drugačije.

Pojedinim Leskovčanima kojima je već održano ročište sudije zakazuju nova sa saslušanjem policijskih službenika koji su ih “uočili“ na licu mesta, dok drugima predlažu da podnesu zahtev za odlaganje zakazanog ročišta.

“Moje suđenje je zakazano za 11. februar, ali sam otišao danas ranije da se raspitam o samom postupku. Sudija mi je predložio da mu podnesem zahtev za odlaganje ročišta jer, kako mi je kazao, ne zna šta trenutno da odluči i da nema pojma šta će se dalje dešavati. Samo mi je kazao da pokušam da odlažem saslušanje što dalje mogu”, tvrdi ovaj Leskovčanin.

Drugima su, pak, zakazana nova saslušanja.

“Navodno, sudije traže da se saslušaju i policajci. Ta nova saslušanja zakazana su za mart, april, maj… Kako kome. U mom postupku je, recimo, naloženo da se saslušaju priparnici UKP. Eto, umesto da se ti ljudi bave rešavanjem ubistava, nerešenim slučajevima paljenja kuća i automobila, oni će morati da svedoče protiv demonstranata koji su iskazali svoje nezadovoljstvo na mirnim protestima”, kaže za Rešetku predsednica Gradskog odbora Stranke slobode i pravde u Leskovcu.

Podsetimo, Prekršajni sud u Nišu odlučio je da stavi van snage prekršajni nalog niške saobraćajne policije podnet protiv Jelene Milošević, predsednice Gradskog odbora Stranke slobode i pravde u Nišu, jer je, kako se tvrdi u tom nalogu, prekršila Zakon o bezbednosti, pošto je navodno učestvovala u protestu 4. decembra prošle godine koji je održan u centru Niša i tom prilikom šetala po kolovozu.

Stavljen je van snage, jer izdavalac prekršaja, u ovom slučaju saobraćajna policija u Nišu, nije postupila po nalogu suda, između stalog i opisala pomenuti događaj.

Ono što je ključno u ovim postupcima je da je sledeći korak bio suočavanje policajca koji je pisao prekršajni nalog i lica koje se sumnjiči da je prekršilo Zakon o bezbednosti saobraćaja član 333 stav 1 tačka 5 .

Kako policajci nisu bili na mestu događaja, odnosno na protestu u ovom slučaju konkretno u centru Niša kada je bilo više od 10.000 građana koji su digli glas protiv nakaradnih zakona o eksproprijaciji i referendumu i rekli ne Rio Tintu,

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.

0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare