Zbog smanjenja troškova Elrad odlučio da ukine određene radne pozicije, bez posla (za sada) ostala 23 Vlasotinčana

Kompanija Elrad u Vlasotincu je odlučila da zatvori određene radne pozicije na kojima se trenutno nalazi 23 zaposlena. O ovome su radnike obavestili 10. avgusta.

Kako kažu za Rešetku u ovoj fabrici, koja proizvodi delova za elektronske uređaje i delove za sve vrste kablova, “razlozi za pokretanje postupka viška zaposlenih su prvenstveno ekonomske prirode i odnose se na potrebu poslodavca da smanji troškove prouzrokovane oscilacijama na tržištu, poremećajem u lancima snabdevanja robe usled čega je došlo do manjka osnovnih komponenti, opštim smanjenjem realizacije broja porudžbina u odnosu na određene proizvode iz asortimana kompanije i porastom cene neophodnih materijala i energenata radi proizvodnje proizvoda”.

“Zatvaramo radne pozicije na kojima se trenutno nalazi 23 zaposlena. Oni su još uvek u radnom odnosu, a koji će krajnji ishod biti to u ovom momentu ne možemo da prejudiciramo. Takodje, uložićemo napore u saradnji sa Nacionalnom službom za zapošljavanje u cilju primene mera zapošljavanja kako bi se ublažile posledice postupka viška po zaposlene”, navodi se u odgovoru našoj redakciji od strane direktorke kadrovkse službe Milice Stojković.

A radnici, njih više od 600 su u panici jer, kako tvrde, imaju informacije da će bez posla ostati još stotinak ljudi.

“Informacija da smo najavili još stotinak otkaza je netačna”, tvrdi Stojkovićeva.

STRAH OD NOVIH OTKAZA

Ipak, zaposleni, koji su se obratili našoj redakciji, kažu da postoji spisak radnika koji su dobili otkaze i danas i juče.

“Uveliko se priča da Elrad otvara novi pogon u Meksiku zbog jeftinije radne snage. Takođe, sadašnji direktor Mile Raičević, koji je na to mesto došao iz Kragujevca i smenio skoro celu prethodnu upravu fabrike, dobio je interni nadimak ‘Katanac’. Jasno vam je zbog čega. Elrad i Gruner su žile kucavice opstanka Vlasotinčana. Normalno je da se ljudi plaše svega što se govori, kao i toga da su ovi otkazi samo početak kraja”, komentarišu za Rešetku zabrinuti radnici Elrada.

Kako navode, ovo nije prvi talas otpuštanja, jedan veći je bio u novembru prošle godine, a zatim je deo njih vraćen na posao.

“Ne možemo govoriti o talasima otpuštanja u prethodnom periodu. Pratimo situaciju na tržišu koja je dosta nepredvidiva i trudimo se da se prilagodimo okolnostima. U drugoj polovini 2021. smo uspeli da se snabdemo materijalom, i tada smo postupili u skladu sa povećanom potrebom za zaposlenima”, ističe naša sagovornica Marija Stojković.

Trenutno Elrad Serbia broji više od 600 zaposlenih.

“Do sada je broj zaposlenih, od otvaranja kompanije 2004. godine do danas imao stalni rastući trend, što je pokazatelj našeg uspešnog poslovanja. Mi smo od strane naših kupaca prepoznati kao pouzdan i kvalitetan proizvodjač elektronika. Takođe, u našem poslovanju strogo poštujemo principe društvene odgovornosti i u tom smislu moramo biti odgovorni i nastojati da uspešno poslovanje i održimo”, zaključuje ona.

Još 2016. godine se govorilo o trendu proširenja radnih kapaciteta stranih investitora u Vlasotincu. A onda je zavladala korona.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.

1 Komentar
Najstarije
Najnovije Najviše glasova
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare

Ко зна зашто је то добро!