Izvanredna rukometna predstava i nerešeno za Dubočicu 54 u Kragujevcu

Rukometaši Radničkog su u sjajnoj utakmici 5. kola plej-ofa Arkus lige podelili bodove sa starim rivalom, ekipom Dubočice 54 iz Leskovca rezultatom 28:28, poluvreme 14:14. Protivnici su u prošlosti igrali mečeve pune neizvesnosti, gde se pobednik nije znao do samog kraja. Tako je bilo i ove martovske večeri na parketu SBB hale Jezero.

Izuzetna rukometna predstava, puna atraktivnih poteza, golmanskih bravura i rezultatskih preokreta. Početno ispitivanje je trajalo prva 4 minuta, kada gosti preuzimaju inicijativu i prelaze u konstantno vođstvo od gola do dva razlike. Oslabljeni domaćin neigranjem kapitena Prodanovića i Kneževića dugo nisu uspevali da probiju bedem pred golom Leskovčana, koji ipak nisu stekli značajniju prednost, jer je uz solidnu odbranu domaćina nekoliko teških šuteva zaustavio Gemaljević, prenosi Glas Šumadije.

Dubočica u 18. minutu prvi puta ima plus 3 na svom kontu (7:10) i tu razliku održava do rezultata 9:12, kada Kragujevčani konačno pronalaze ključ za bravu ispred protivničkog gola. Uz pojačanu agresivnost u odbrani i par maštovitih rešenja u fazi napada, Radnički pogotkom Kasalovića u 28. minutu prelazi u rezultatsku prednost, 13:12, ali se na veliki odmor odlazi nerešenim rezultatom 14:14.

Sve viđeno u prvom delu igre je nagovestilo veliku i neizvesnu borbu i u drugom poluvremenu. Leskovčani se bolje snalaze na početku drugog poluvremena, prelaze u konstantno vođstvo koje povećavaju i u 43. minutu prvi put imaju plus 4 (17:21).

Karakteristika ove generacije Šumadijskog superligaša je da se nikad ne predaju i da su navikli svoje navijače na neizvesne završnice. Proradio je inat u njima, iako hendikepirani skraćenom rotacijom, ulažu dodatne atome snage i prednost gostiju počinje da se topi. Rezervisti Stošić i Mutavdžić su u tim trenucima dali nemerljiv doprinos, a u odbrani su imali značajnu pomoć čuvara mreže Petrovića i mic po mic, frenetičnom borbenošću pogotkom Stanojeva u 55. minutu prelaze u vođstvo, 25:24, što je bio i znak za dramatični završetak. Domaći rukometaši su održavali minimalnui prednost do 59. minuta i rezultatskog egala 27:27. Poslednji minut donosi neizvesnost, gosti su poveli golom prednosti, ali se Stanojev udarcem sa 7 metara postarao da se u poslednjih 30 sekundi uđe sa rezultatskom klackalicom. Imala je Dubočica napad za pobedu, ali su rukometaši Radničkog agresivnom odbranom uspeli da se odbrane. Krajnji rezultat 28:28 je realan na osnovu onoga što su večerašnji rivali prikazali, demonstriravši svu lepotu rukometa.

Igrač utakmice: Janja Vojvodić (Dubočica)

RK Radnički – RK Dubočica 54: 28:28 (14:14)

Kragujevac: SBB hala Jezero. Gledalaca:/
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić
Sedmerci: Radnički 6 (4), Dubočica 4 (2)
Isključenja: Radnički 12 min, Dubočica 20 min

Radnički: Gemaljević (6 odbrana), Vuković 5, Stošić 2, Mutavdžić 3, Petrović (8 odbrana i sedmerac), Dobrosavljević, Kasalović 2, Barudžić 7, Knežević, Utvić 1, Stevanović, L. Đerić 2, Stanojev 5, Bogdanović 1, S. Đerić.

Dubočica 54: Gašić (3 odbrane i sedmerac), Cvetković 1, Simić 1, Nikolić 1, Radulović 3, P. Pavlović, A. Pavlović 1, Mađar, Mitrović 1, Zlatanović (8 odbrana i sedmerac), Matović 3, Atanasković 6, Vojvodić 7, Radović 4.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.