UŽIVO, VIDEO: Dubočica – Partizan (0:1) – Crno-beli ipak u četvrtfinalu Kupa Srbije

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su večeras na Čairu u Nišu bili bolji od Dubočice sa 1:0 (1:0).

.

Strelac jedinog gola na meču bio je mladi napadač crno-belih Marko Milovanović.

Tok meča:

Kraj.

90. minut – Utakmica je produžena za četiri minuta.

85. minut – Drama dostiže vrhunac, Dubočica oseća da može da gola, crno-beli u problemu.

82. minut – Stanojević je zbog kritične situacije uveo na teren Rikarda i Meniga. Želi trener Partizana drugi gol kako ne bi došlo do neprijatne situacije.

78. minut – Odlična šansa za Dubočicu! Sjajna prilika za Savića! Prelako je ispao Miletić, mnogo je imao prostora i šutirao je pored leve stative.

70. minut – Između dva kornera Partizana, sjajnu šansu imao je Miletić, ali je njegov udarac odbranio golman domaćih.

66. minut – Smiljanić je je u igri umesto Pavlovića, Rikardo je zamenio Milovanovića, a Jović Pantića! Trener Dubočice Milan Mitrović zamenio je Zvonimira Stankovića.

60. minut – Sjajan napad Dubočice! Dva kornera, pa pokušaj Gorčića nakon poslate lopte Stojkovića, ali uspeli su crno-beli da se odbrane! Bila je ovo najbolja šansa za Leskovčane!

53. minut– Imali su tri na jedan kontru igrači Patizana, ali se sjajno odbranila Dubočica. Partizan preti na sve načine, ali Dubočica se ne predaje.

Počelo je drugo poluvreme.

45. minut– Završeno je prvo poluvreme u Nišu.

39. minut – GOL – Partizan je ipak uspeo da nađe put do gola Dubočice. Strelac gola za Partizan je mladi Milovanović.

35. minut– Imao je Partizan čak osam kornera na utakmici do sada, ali nije još uvek uspeo da pogodi mrežu Leskovčana.

33. minut– Partizan se muči da nađe prolaz do gola Dubočice, a nije tako delovalo u prvih dvadesetak minuta. Leskovčani se za sada disciplinovano brane.

25.minut– Prekombinovao je sada Lazar Pavlović ispred kaznenog prostora, tražio je Milovanovića ispred, ali je bolja opcija bio šut, što nije propustio da mu nervozno mreakcijom prebaci Stanojević sa klupe.

17. minut– Sa nekih 17 metara Lutovac je sjajno šutirao, ali se ponovo istakao golman Mladenović.

13. minut– Dubočica je šesta na tabeli u svom rangu tačmičenja i sve sem rutinske pobede Partizana bi bilo iznenađenje!

11. minut– Mogao je Partizan do prednosti, ali je sjajno reagovao Mladenović na golu Dubočice! Očekivano gosti su ofanzivniji i bolji za sada…

1. minut– Utakmica je počela.

Sastavi:

DUBOČICA – PARTIZAN Stadion: Čair, Niš Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)

DUBOČICA: Mladenović, Stanković, Čmajčanin, Mitrović, Savić, Gorčić, D. Mladenović, N. Mladenović, Paunović, Jovanović, Stojković.

PARTIZAN: Stevanović, Živković, Ostojić, Miletić, Miljković, Šćekić, Pantić, Lutovac, Jojić, Pavlović, Milovanović.

Partizan danas protiv kluba iz Leskovca igra na stadionu „Čair“ zarad što boljeg organizovanja utakmice i prisustva publike, a trener Aleksandar Stanojević bio je juče jasan po pitanju ambicija crno-belih.

„Mi smo favoriti, to je jasno, ne treba o tome pričati. S druge strane, gledali smo njihovih pet-šest utakmica iz ove sezone, gledali smo ih protiv Spartaka koji su izbacili u Suboticu. Iz tog razloga smo oprezni. Kad se igra jedna utakmica, nikad ne znate u kom pravcu može da ide. U Partizanu nema rasterećenja. Igramo sad Kup i sve može da se desi… Igramo posle s Pazarom koji sedam utakmica nije izgubio. Meni je svaka utakmica teška i zahtevna. Oprezni smo, svaka utakmica nam je eliminaciona i tako se ponašamo“, počeo je Stanojević na konferenciji za medije.

Trener crno-belih kaže da mu je žao što meč neće biti odigran u Leskovcu.

„Žao nam je, ali vidim da su oni sprečeni da igraju tamo. Nadamo se da je teren u Nišu, igrao je Radnički pre neki dan, ali kakav god da bude, adaptiraćemo se. Sigurno da je kvalitetan, Superliga se igra na njemu, nema razloga da bude loš“, rekao je, a prenosi Mondo.

Stanojević kaže i da će protiv Dubočice biti rotacija, a otkriva i ko je jedini igrač kojeg neće povesti u Niš.

„Ima prostora za rotacije. Putuju svi igrači, možda će dva-tri ili četiri biti u rotaciji, ali to nije sporno. Idemo u najjačem sastavu, osim Zdjelara kojeg hoću da odmorim. Izašao je iz povrede, odigrao je neke utakmice, a svi ostali su u kadru. Biće rotacija, tako je.“

Podsetimo, trener “Partizana” Aleksandar Stanojević je negodovao zbog proširenja Super lige pre dva meseca te izjavio da bi Srbija trebalo da ima Super ligu sa 10 do 12 klubova, a da leskovačku “Dubočicu” pokušavaju na silu da ubace u Super ligu.

Leskovčani su tada oštro reagovali, te ga pozvali da bude gost na njihovom terenu.

Gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović priredio je juče prijem za leskovačke fudbalere.

„Vaš klub će za dve godine proslaviti 100 godina rada i postojanja, tako da je za naš grad izgradnja stadiona vrednog 2,5 milijarde dinara još značajnija. Upravo februara 2023. godine nas očekuje završetak radova koji teku predviđenom dinamikom, gde će ova ekipa, ali i neki drugi mladi momci igrati na našem terenu. Ovo je još jedan dokaz da je stadion potreban našem gradu jer upravo izgradnjom sportske infrastrukture omogućavamo mladim ljudima da se bave sportom na najbolji mogući način”, poručio je Cvetanović.

Fudbalerima je poklonio zastavu grada uz konstataciju da će Leskovac i Leskovčani zdušno bodriti ovaj tim koji mu je uručio loptu sa potpisima igrača.

Pratite REШETKU na Facebook, Instagram, X (Twitter) i TikTok mreži. Budite uvek u toku!

Pretplati se
Obavesti o

Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi, kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao ni komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, odnosno nisu stavovi redakcije Rešetka portala.
Za više informacija pogledajte Pravila korišćenja.