U saradnji sa Timom 42 i Osnovnom školom u Bogojevcu, “Hakerski pismenjaci“ su istraživali i učili o digitalnom svetu, a svoje znanje pretočili u predstavu, kojom su oduševili najmlađu publiku
Tokom proteklog meseca, mladi učesnici u projektu, koji finansira Ministarstvo omladine i turizma, vredno su radili na istraživanju aktuelnih tema u digitalnom svetu, od bezbednosti na internetu, do problema digitalnog nasilja. Uz podršku mentora, razvijali su ideje i pronalazili rešenja, a sve naučeno pretočili u kreativnu predstavu koja je juče izvedena u OŠ „Bora Stanković“ u Bogojevcu.
Predstava je oduševila publiku, a mladi su na sceni pokazali koliko su spremni da kroz umetnički izraz prenesu važnu poruku o odgovornom korišćenju digitalnih tehnologija.
“Hakerski pismenjaci“ koriste priliku da se zahvale direktorski škole, Tatjani Gavrilović, i Timu 42, na podršci i poručuju da nastavljaju u još jačem ritmu, spremni da novostečeno znanje prenose na novim scenama i još brojnijoj publici.













































































